Matkalla nykiin pääsiäiseksi, onko mitään katsomisen arvoista pääsiäistapahtumaa tuolloin? Olen jostain lukenut, että jonkin näköinen paraati järjestetään vuosittain, kenelläkään kokemuksia tuosta?
Lisäksi kiinnostaisi kuulla kokeneilta nykin kävijöiltä vinkkejä esimerkiksi mielenkiintoisista ruokapaikoista Manhattanilla? Onko kukaan liikkunut nykistä junalla Bostoniin tai DC:hen? Miten onnistui?
Kiitos vastaajille!
Pääsiäinen New Yorkissa
1
223
Vastaukset
- mtaman.
Tulipa tuolla kerran osallistuttua tuohon "paraatiin". Eli kyseinen paraati on sellainen, että 5 avenue suljetaan liikenteeltä muutaman kadun väliltä ja sinne voi vapaasti kuka vaan mennä kävelemään ja oleskelemaan. Joillakin ihmisillä on päässään mitä erikoisempia hattuviritelmiä, mutta mitään sellaista varsinaista paraatiahan siellä ei ole.
Junamatka pääkaupunkiin onnistuu vallan mainiosti, junia kulkee tiuhaan. Kävimme siellä kerran päivän reissulla, eli lähtö aikaisin aamulla ja takaisin myöhään illalla. Kiirettä piti, mutta kaikki merkittävät nähtävyydet tuli päivän aikana nähtyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501637
- 621592
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101158- 60961
- 49934
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556