Aurinkomatkat asiakaspalvelu

hidasta

Ei ole todellista tuo aurinkomatkojen asiakaspalvelu! Kolme sähköpostia jo laittanut (viikon aikana) ja yrittänyt soittaa vaikka kuinka monta kertaa! Jonotusajan ollessa liki 45min olen lopettanut. Miten tuohon varattuun lomaan mitään muutoksia teet! Onpa hyvä kokemus tulossa ekaa kertaa aurinkomatkoille, kun näin alkaa :( Nettisivujen kauttaa laitettuun palautteeseen vastasivat parissa minuutissa "olemme yrittäneet tavoittaa teitä, olemme kiireisiä näin tammikuussa" ja pas*** mihinkään kännykkään eivät yrittäneet. Oli vaan joku tilasto varmasti, että nettipalautteeseen on vastattu. Huoks!!! Muilla vastaavaa?

11

3668

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulkoistettu kauas

      Aurinkomatkat ei mahda sille mitään että heidän käyttämänsä operaattori
      (Elisa) ei saa laitteitaan toimimaan. Niillä oli joku kilpailu FB sivulla niinei toiminut sekään.
      Huonous näkyi aikanaan myös Paikka auringossa sivustolla nikä liikkui kuin unessa. Myöskin yläpidon Pihlaja oli omaa luokkaansa oleva häirikkö

    • hese56

      Hei! Olen todella pettynyt Aurinkomatkojen lopetettua lomamatkat Torremolinokseen jossa,olen useamman vuoden käynyt.Täytyy vaihtaa matkatoimistoa.....

    • repe5

      Ihmiset. Älkää ostako aurinkomatkojen kautta matkoja. Eivät vastaa s-postin kyselyyn. Loppusumman maksaminen onnistuu näköjään vain soittamalla maksulliseen palveluun?!

      • Repe5

        kyseessä siis luotttokortilla maksaminen.


    • huh...

      Sama juttu, puhelimessa 35 min, palaute ei mennyt perille "väliaikainen häiriö", sähköpostiin ei vastausta. ONNEKSI ei painettu nappia "maksa matka"

    • pitää säästää

      Kaiken tämän söhläämisen lisäksi rikkoo omia sääntöjään.

      En paljoa kehuis heidän toimintaa enkä liisattua nettipalvelua.

    • Aurinkomatkat sucks

      Kaikkiaan tästä yrityksestä syntynyt epäluotettava kuva, puhuvat totuuden vastaisesti ja muutenkin toimintatavat ovat epämoraalisia. Samalla rahalla kuitenkin usein pääsee kunnolliselle matkalle toisten matkayhtiöiden kautta.

    • Nyt saa riittää

      Aurinkomatkojen puolihoito tarkoittaa sitä, että saat ateriakupongin jossa on esim. Thaimaassa 750 patin kattoraja. Myydessä ei ilmoiteta, että saakin vain ostokupongin ravintolaan. Esim. Kata Thani hotelissa ei tuolla kupongilla saa ilalista oikeastaan mistään. Puolihoito on kuitenkin sovittu ostohetkellä ilama rajoitteita. Puolihoitohan ei ole se, että saat ostokupongin ja pistät sitten lisää kun kupongin arvo ei riitä. Oppaista sen verra, että ne yrittävät vain olla jonkin sortin myyntimiehiä ei oikeasti oppaita. Kaikenkaikkiaan Aurinkomatkojen taso on laskenut sitä mukaa kun hinnat on nousseet. Ei todelakaan voi suositella. Tuossa jo aikaisemmin todettiin vastaaminen asiakkan palauteeseen, yhtä tyhjän kanssa koko palauteen antaminen. Kehua saa mutta jos puutut epäkohtaan niin ovet sulkeutuvat ja mitään ei kuulu.
      Kuluttajaviranoimainen on sitten oma lukunsa. Eikös siellä virastossa joku johtaja ollut vasta syytettynä kepulikonsteista. Esim. matkanjärjestäjät voivat järjestää koulutustilaisuuksia johon pyydetään kuluttajaviranomainen luennoimaan ja tietysti maksua vastaan. Se siitä kuluttajasuojasta. Hyvä vaihtoehto on suora nettikauppa ilman välistävetäjiä ja kateettomien lupauksien antajia. Veratkaapa aurinkorantojen mainoskuvia ja sitä todelista tilanetta paikan päällä. Ei uskoisi samaksi rannaksi ja samaksi paikasi.

      • jaana kolu

        Kuka ottaa Thaimaassa puolihoidon?? Ja jos summa on 750 baht/hlö niin sillä saa kyllä jo hyvän aterian!


    • siellä vikaa

      AM-taso samaa kuin operaattorin touhut sivustoilla. Luonnollisesti. Niitä näet hoitaa sama sakki.
      Tökkii tilaukset, tökkii varaukset, tökkii asiakaspalvelu.

      Kiittäkää Elisaa, ja saunalahtea.

    • Anonyymi00011

      Vuosikymmeniä ollut Aurinkomatkat asiakas, en enää! Onneksi on paljon muitakin matkojen tarjoajia ja omatoimi matkat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      42
      3047
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      45
      2867
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      50
      2495
    4. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      47
      2297
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      30
      2081
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1840
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1749
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      38
      1600
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      46
      1525
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1361
    Aihe