Digipiirturin tulosteet

Onko piirturista otettava tuloste aika ajoin, vai vaan poliisin pyytäessä? Tulostepaperia on aina oltava toki..
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ymmärtääkseni ainakin silloin on hyvä ottaa tuloste ulos kun on ajellut sen varttitunnun ylimäärästä, "lähimmälle levähdyspaikalle" että voi kirjoittaa siihen syyn ylimääräseen ajeluun.

Ammattipätevyys kurssin vetäjä sanoi että ratsiassa on myöhästä alata enään kirjottelee siihen mitään tai selittelemään syitä ylipitkästä päivästä.

Äänestä

juu ei niitä tulosteita tinanapeille tarvii ottaa. ottakoot itse jos tarviivat tai olkoot ottamatta, omapahan on ongelmansa. taitaa nuo lukijat olla niilläkin yleistyneet aika paljon, joten luulisin ettei nykyään enää paljon tulostella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


23521355 kirjoitti:

Onko piirturista otettava tuloste aika ajoin, vai vaan poliisin pyytäessä? Tulostepaperia on aina oltava toki..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu