Iskuja
satelee taajaan
555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Apple näyttää muuttavan strategiaansa. Kalliiden tuotteiden lisäksi Apple on selkeästi astumassa halpalaitemarkkinoille ja siten suoraan muiden laitevalmistajien hallitsemalle kentälle. Nokian tilanne vaikeutuu tämän myötä huomattavasti, samoin Microsoftin. Miettikääs kun Apple tekee saman tempun pc-puolella. Silloin on Microsoft-romuille tullut lopullisesti kuolema.
Olisi kyllä syytä tietää mikä on esim. iPhonen markkinaosuus älypuhelimissa esim. Afrikassa. Entä Nokian?
Minä nimittäin luulen että USA:n, Britannian, Kanadan ja Australian ulkopuolella iPhonen painoarvo on aika vähäinen.
Kiina: Android 92%, iPhone ja WP vain pari prosenttia...
IPhone on astumassa Nokian varpaille nimenomaan budget-mallillaan.
Onko taas uusia tubutin maailmanvalloitus illuusioita tiedossa? Näkyisi olevan - no, niitähän on riittänytkin tällä palstalla - mutta eipä vain ole vieläkään lähtenyt käyntiin!
Johan s linux on vallannut maailman ja jopa avaruuden valloitus on jo käynnissä. Linux lentää ISS-asemaa ja huolehtii telakoinneistakin. Linux lensi myös marsiin jo.
Linux on kaikkialla autoissa, linux pyörittää nettiä maailmassa, linux on kodinkoneissa, linux on sotilaskätössä, linux on sukellusveneissä merien syvyyksissä, linux on ihan kaikkialla. Puhelimissa Linux hallitsee TÄYSIN 78-99% markkinaosuudella.
Linux vie koko kentän, ihan kaiken kaupallisilta toimijoilta. Siksi me LInux-käyttäjät olemme olemassa. Kaupallisen bisneksen aika on ohi. Nyt tulee ilmaisen softan maailma. Neuvostoliitto syntyy Linuxin luomalle pohjalle uudelleen.