Olen saamassa uuden puhelimen kohta piakkoin ja tarttis vähän apua. Kannataisko siis ostaa Galaxy S3 vai Note 2.
Saa ehdotta myös muita, mutta Apple roskaan en koske tikullakaan ne ovat aivan paskoja. Nokia taas kaatuu sovellus puutteeseen.
Kiitos avusta!
Saa ehdotta myös muita, mutta Apple roskaan en koske tikullakaan ne ovat aivan paskoja. Nokia taas kaatuu sovellus puutteeseen.
Kiitos avusta!
Vastaukset 13
Vanhimmat
920 paras,samsung halpaa muovia
Voisin ottaa sen mutta siihen ei saa sovelluksia kyllä pysyttelen Samsungissa.
Käytännössä näin Osta Note 2 jos pidät suuremmasta näytöstä ja tehokkaammasta suorittimesta. SGS3 taas jos et pidä yli 5" tuumaisesta näytöstä.
Tai Samsungin lisäksi harkitsisin myös tätä:
http://www.gigantti.fi/product/puhelimet-ja-gps/matkapuhelimet/LGE960BLACK/lg-nexus-4-e960-alypuhelin-musta
( Puhdas Android nopeat päivitykset)
Niin tässä on se että haluaisin S3 koska se olisi paremman kokoinen mutta notessa taas painaa hieno kynä ja sen ominaisuudet. Vaikea paikka.
Mä ottaisin ehdottomasti Lumia 920:n. Kaikki tarpeelliset sovellukset kyllä löytyy ja jotku vain eri nimellä kuin play kaupasta.
Kannattaa käydä kokeilemassa näitä vielä kaupassa jos asut niiden lähellä. Itse kävin katsomassa ja kokeilemassa SGS3 mallia ennen ostopäätöstä.
Mitäs muuten sanotte tosta Asuksen padfonesta?? Tarkoitan ensinmäistä versiota toinen on turhan kallis (499 ja 799).
Siinä saisi tabletin ja puhelien samalla. Mukana on melkein puhdas Android.
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/42121/dhgxk/Asus-PadFone-2-in-1-Bundle
Vaikuttaisi ihan ok laitteelta, tosin se jää (puhelimen) osalta SGS3 mallille suorittimen nopeudessa, näytön koossa/tarkkuudessa.
Osta se lg nexus nelonen. Mun mielestä parempi kuin s3
Nexus 4 on minunkin mielestäni parempi kuin S3 johtuen puhtaasta Androidista ja nopeista päivityksistä.
Olen nyt puhelimia tutkiessani tullut enemmän ja enemmän Lumia 920 puoleen. Onhan totta että se on laadukkaampi (tai ainkin sen tuntuinen). Yksikään muu käyttöjärjestelmä ei toimi samalla "sulavuudella" kuin Lumia. Ainut ja vain yksi asia joka mietityttää on sovellukset. Mitä mieltä olette kun olen tottunut Androidiin niin tuntuuko että sovellukset tai lähinnä pelit loppuvat kesken?? Kiitos jos joku Lumiaa käyttävä osaisi kertoa.
http://www.gigantti.fi/product/puhelimet-ja-gps/matkapuhelimet/HTCONEXPBL/htc-one-x-alypuhelin-musta
Hieno ja tehokas