Mitä mieltä nimestäni?

Mitä mieltä nimestä Riikka Tiia Tuulikki?
mielestäni se kuulostaa vanhanaikaiselta.
olen 11v tyttö. en itse hirveästi pidä.
8110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nimessäsi ei ole mitään vikaa :)

Monella sinun ikäiselläsi on vanhoja nimiä, mutta se ei tarkoita sitä, että ne olisivat vanhanaikaisia.

Äänestä

Minustakin nimesi on kiva. Sinulla on 3 nimeä, voitsithan ottaa käyttöön vaikka Tiian. Se on kansainvälinen nimi.

Äänestä

myös Tiiaa etunimeksi nimenä Tiia-Riina olisi ehkä modernimpi

Äänestä

Ihan hyvä nimi sulla on, älä turhaan murehdi!

Äänestä

(:

Äänestä

Hyi saatana, ihan hirveä ..

Äänestä
  • Mikäs ite sitten oot?

    Äänestä

Ihan kaunis, rytmikäs nimi. Paljon kauniimpi kuin moni muu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Mitä mieltä nimestä Riikka Tiia Tuulikki?
mielestäni se kuulostaa vanhanaikaiselta.
olen 11v tyttö. en itse hirveästi pidä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu