Mikä mies oli Stainer!

Hävetkää.

Sanoisin että puolihullu mies, jolla oli vielä hullumpia ajatuksia elämästä ja kaikesta muustakin.Hakekaa tietoa hikipentiasta jos ette minua usko.
On aivan hullua että valtiovalta tukee tullaista tavaanrannan maalareiden ja pölvästien kulua.

4

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi voi voi vaan

      Samaa mieltä. Jokaisen vanhemman pitäisi verrata esim. normikoulun kakkosluokkalaista steinerin kakkoslaiseen vaikka lapset ovatkin erilaisia, tietytasiat pitäisi kyllä jo osata. Plus ysillä käsitellään vasta normikoulun sriskan asioita... voi lapsiparkoja "kahjojen" vanhrmpien vuoksi, omaan sanaan ja tahtoon kun lapsilla ei ole mahdollisuutta, se "tapetaan" mahd. nop.

    • Uskontojen uhri?
    • 19+5=24

      Uskontojen uhrien tuki ry on tunnettu tasokkuudestaan ja puolueettomuudestaan. (Ei ihme, että ev.lut. kirkko mainostaa kyseistä "sitoutumatonta" järjestöä sivuillaan). Tässä muutamia kielellisiä kukkasia linkittämästäsi artikkelista:

      "Steiner piti gnostikkojen tapaan ainetta saastaisena, joten hän korosti dokeettista näkemystä, jonka mukaan Kristus pysyi kuitenkin koko ajan irrallaan zombie-Jeesuksestaan. Joskus Kristus halusi irroitella ja kävi yksinään kävelemässä Genesaretin järven aaltojen päällä."

      Artikkelissa käytetään lähteenä Paavo Hiltusen kirjaa "Mitä Rudolf Steiner todella opetti", jolle on kirjoitettu myös vastine "Huomautuksia Paavo Hiltusen Steiner-kirjasta". Hiltusen omaan maailmankuvaan voi tutustua hänen Ylivertaisen Ristin Sanoma -kotisivuillaan: http://www.kolumbus.fi/paavo.hiltunen/

    • Häpeä itse

      Itse et osaa edes kirjoittaa Steiner!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      176
      9590
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      126
      4181
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3952
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      419
      3667
    5. 57
      3443
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      43
      2750
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      18
      2112
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1979
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1561
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      10
      1381
    Aihe