Mikä mies oli Stainer!

Hävetkää.

Sanoisin että puolihullu mies, jolla oli vielä hullumpia ajatuksia elämästä ja kaikesta muustakin.Hakekaa tietoa hikipentiasta jos ette minua usko.
On aivan hullua että valtiovalta tukee tullaista tavaanrannan maalareiden ja pölvästien kulua.

4

165

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi voi voi vaan

      Samaa mieltä. Jokaisen vanhemman pitäisi verrata esim. normikoulun kakkosluokkalaista steinerin kakkoslaiseen vaikka lapset ovatkin erilaisia, tietytasiat pitäisi kyllä jo osata. Plus ysillä käsitellään vasta normikoulun sriskan asioita... voi lapsiparkoja "kahjojen" vanhrmpien vuoksi, omaan sanaan ja tahtoon kun lapsilla ei ole mahdollisuutta, se "tapetaan" mahd. nop.

    • Uskontojen uhri?
    • 19+5=24

      Uskontojen uhrien tuki ry on tunnettu tasokkuudestaan ja puolueettomuudestaan. (Ei ihme, että ev.lut. kirkko mainostaa kyseistä "sitoutumatonta" järjestöä sivuillaan). Tässä muutamia kielellisiä kukkasia linkittämästäsi artikkelista:

      "Steiner piti gnostikkojen tapaan ainetta saastaisena, joten hän korosti dokeettista näkemystä, jonka mukaan Kristus pysyi kuitenkin koko ajan irrallaan zombie-Jeesuksestaan. Joskus Kristus halusi irroitella ja kävi yksinään kävelemässä Genesaretin järven aaltojen päällä."

      Artikkelissa käytetään lähteenä Paavo Hiltusen kirjaa "Mitä Rudolf Steiner todella opetti", jolle on kirjoitettu myös vastine "Huomautuksia Paavo Hiltusen Steiner-kirjasta". Hiltusen omaan maailmankuvaan voi tutustua hänen Ylivertaisen Ristin Sanoma -kotisivuillaan: http://www.kolumbus.fi/paavo.hiltunen/

    • Häpeä itse

      Itse et osaa edes kirjoittaa Steiner!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7563
    2. 107
      5628
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5057
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      50
      2855
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2769
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2374
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe