Itselläni doki tyttöTainalta ja kymmenes ikävuosi menossa. Tasapainoinen vanha rouva. Mitään vikaa ei pään sisällä. Doki nuori on haastava ja pitkää pinnaa vaativa kahden ensimmäisen ikävuotensa aikana. Mikäli et jaksa odottaa kärsivällisesti ei liene kennelin vika kun leimaat koirasi mielen vikaiseksi. Iso koira tekee isot vahingot (ruokakaapit tyhjiksi, sohvakalusto vaihtuu useammin kuin naapurilla, oven kahvat turhia ja hortonomi hommat hanskassa) ja pentu on aina pentu kennelistä tai koosta riippumatta. Jo pois mennyt doki mummo toiselta puolen Suomea, mut Catapahissa syntynyt tyttö vauvalla ihan samat elkeet. Ja elin ikä yhtä pitkä. Jos harkitsette dokia kyseisestä kennelistä ainut neuvo: hakekaa omanne mahdollisemman nuorina koska elin olot vaatimattomat. Hinta on aina neuvottelu kysymys.
Vastaukset 4
- jimidog
Mielenkiintoinen suositus. Tähän vuoteen. Kun homma näkyi jo NARTTU pentujen valokuvissa jo ajat , ajat sitten, ja julkisesti 2vuotta sitten.
Tämmöstä kenneliä EI suinkaan suosita, VAAN ollaan suosimatta. Hienoa et hinta on sovittavissa ; Se takaa ainoastaan sen et tavara ei ole ehkä laatua. Toisin sanoen täytyy olla taitava käsistään ;D.
JA MIKÄ doki ?? Se on Dogi.
Mut siitä oon samaa mieltä ettei yhtäkään dogia voi leimata mielenvikaiseksi. Maallinen tavara on paskaa; kun omistat dogin; jos oot Dogi -ihminen, oot vaan tyytyväinen :) ; KAIKESTA ; se "vanha" sohvan paska joutikin jo vaihtoon, JNE :))).
Älyhienoo kuulla et suhtaudut tolla asenteella koiraasi, dogiin ;) Täällä palstalla harvoin näkee tuota kärsivällisyyttä :).. Ja se et se tulee gataphasilta, vetää plussat niin et kumarran.. ; D.
Sinuu vissiin kuitenkin huolestuttaa "ne" olot ? Nartuilla ne on siellä kovemmat kuin uroksilla. Luimistelusta päätellen. - joukooooooooooo
jimidog ime heppiäs horo
- teeeeeeeeee
Kovat on/oli nartuilla olot. Luimisteluista päätellen.
- tintintiddii
Katselin koiranet;tiä Catapha´s kennelistä juuri rekattu 6,5 v ensisynnyttäjä nartulle pentue, surullista!
(Huom. Suositellaan ettei yli 5 vuotiaalle ensisynnyttäjälle teettettäisiin pentuja)
Tuntuu olevan yleistä käyttää yli 6 vuotiasta ensisynnyttäjää. Ei tämä ainut kasvattaja/ tanskandogin omistaja ole joka tänä vuonna näin tekee.
Mitä kasvattajat edellä, muut perässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.971679Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491115- 16958
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40878Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.86817kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl19771- 93766
- 16765
- 46748
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27727- 63715
- 68702
- 47684
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan97671Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa58618- 47604
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?49602Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131595Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?
Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla152566Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31565