Teinkö väärin ?

vaimo 29 vuotta

Apua... "Erektio häiriöstä lekurille " viestiketjun innoittamana tilasin miehelleni ajan urologille. Ja nyt pelottaa miten hän siihen reagoi ?????, olemme tosi pitkään olleet yhdessä, ja miehelläni on selvästi paheneva erektio-ongelma, ja hän ei pysty keskustelemaan asiasta. Tiedän kyllä hänen tumputtavan , ja aika ajoin hän olisi kovin halukas rakastelemaan, mutta ongelmat tulee sisään laiton yhteydessä, välillä pysyy puolijäykkänä, välillä lerpahtaa kokonaan, ja hän on nolo, vaikka asia ei minua niin paljoa haittaa, rakastan häntä mielettömästi vielä 30 yhteisen vuoden jälkeenkin, hän on super ihana mies, haluaisin vain hänenkin tuntevan vielä miten ihanaa rakastelu onkaan, ja se raukeus sen jälkeen, nyt se on vain hätänen pano. No nyt minulla ois tarkoitus nostaa kissa pöydälle tänään ja ens maanantaina hänellä olisi aika sinne lääkärille... !!!! Miehet, olenko toiminut väärin, meneekö tämä liikaa yksityisyyden alueelle, siis loukkaavalla tavalla

10

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yx mies

      Eihän sitä ulkopuolinen osaa sanoa miten ukkosi asiaan suhtautuu.

      Mun mielestä teit ihan oikein, jos mun vaimo olisi toiminut noin, niin ihan ok.
      Ja noin hän itseasiassa aika usein toimiikin, koska hän jo tietää miten saamaton olen noissa lääkäriasioissa.

      Hyvässä parisuhteessa molemmat uskaltavat toimia yksinkin yhteisen hyvän puolesta, ja se, joka jossakin asiassa osaa hoitaa sen paremmin, hoitakoon molempien puolesta.

    • kestävä54v

      Menee rankasti yksityisyyden puolelle, ja voit loukata myös. Olet toiminut väärin kahdella tavalla. Jos sanoit, että miehesi ei halua keskustella asiasta, niin et voi pakottaa häntä mihinkään. Loukata kyllä voit. Peruuta aika, jos vielä ehdit.

      Keksi mieluummin "tarina" jostain tuntemattomastoa työ- tms kaverista, jonka mies kävi YLEISlääkärissä, ja sai tabletit ihan ilman tutkimuksia. Kerro sitten, että miten heidän elämänsä kuulemma muuttui.

      Miehet pelkäävät urologeja ja tutkimuksia. Niillä on kauhea pelko, että niiden paikkoja ronkitaan edestä ja takaa. En tiedä ronkitaanko, mutta yleislääkäri kyllä kirjoittaa reseptin ihan vain puheen perusteella. Suosittelen sitten puolikkaita annoksia.

      Itse tilasin pari kertaa ruotsalaisesta nettikaupasta (ei enää toiminnassa), joten minulla oli kokemusta noista. Sitten ihan muun vaivan lääkärikäynnillä sanoin vain, että "tuollaisiakin tarvitsisin ...", ja heti kirjoitti. Samoin olen nyt uusinut kaksi kertaa vuoden tarpeen verran - ihan sivulauseella. Tällä hetkellä minulla on noita sataa kertaa varten, ja lisää saa. Siis pelko pois. Mutta tilaamalla oikein erikoislääkärille ajan saatat oikeasti ajaa miehesi vähän seinää vasten.

      Toivottavasti asia hoituu, ja miehesi kokeilee noita. Ne todella auttavat paitsi seisokkiin, niin myös sen ajalliseen kestoon, orgasminpidätyskykyyn ja vielä kaiken lisäksi pitävät kalun kovana monta minuuttia laukeamisen jälkeenkin. Kannattaa kokeilla ihan pienellä murusella aluksi - mutta parasta olisi jos miehesi tekisi koko homman salaa sinulta.

      Toivottavasti elämä paranee - mutta älä tee päätöksiä toisen selän takana ....

      • ukko pohjolasta

        Miksi pitäis tehä koko homma salaa vaimolta, me ainakin yhdessä vaimon kanssa kokeiltiin heti kun tilaisuus koitti, sehän nuita lukkoja aiheuttaakin kun salailemaan käydään, ja ap:hän sanoi että puhuu miehensä kanssa ensin, eihän kettään voi pakottaa lääkäriin menemään jos ei ite halua. toivotan onnea vaimo 29v:lle ja kerroppa auttoko


    • nolo temppu naiselta

      Eikö mies osaa käyttää puhelinta - olisit vaikka katsonuy numeron valmiiksi.
      Todella typerä teko, eikö teillä keskustella asioista? Menit nyt sille puolen asiaa että hyvässä lykyssä, voit pahentaa asiaa.

      Vanha koirakin oppii puhumaan, joten kait tekin - tuollaisista keskustellaan ensin ja sitten toimitaan yhdessä.

    • ap vastaa

      No onneksi ei loukkaantunut, ja meillä oli erittäin hyvä ja antoisa keskustelu asiasta, hän oli hyvin helpottunut kun tilanne tuli käsittelyyn. Huomenna menossa lääkäriin ja oikein hyvillä mielin, kait sitten olen samanlainen vaimo kuin tuolla ensimmäisellä kommentoijalla on, kiitän teitä asiallisista vastauksista, tulevaisuutta hyvillä mielin odotellen :)

    • mies reipp. yli 60 v

      Meillä tilanne ettei pilleritkään enää kunnolla auta. Nostin kissan pöydälle pitkänmiettimisen jälkeen ja puhuimme asiasta. Lopputulos = annoin rakkaalle vaimolleni luvan käydä vieraissa jos löytyy luotettava .ja hyvä kumppani plus kaikki muutenkin ok
      Teinkö väärin ? Nyt olo sellaisenen että tämä on meille molemmille hyvä juttu

      • vaimo yli 50 v

        Enpä usko että vaimosi menee vieraisiin, teit hienosti ja varmaan vaimosi arvostaa sitä, meille naisille riittää usein pelkkä läheisyys iho ihoa vasten, halailu ja suukottelu, ja vielä kun välillä muistat kehaista vaimoasi, luulen , että hän pysyy kainalossasi.


    • tyttsyliih1

      erektio ongelmat voi olla ongelma myös piilevistä sairauksista, joten minusta syy kannattaa selvittää.. puhua kannattaa toki myös, eikä tehdä yksin päätöksiä.

    • oopeee2

      Eikä tarvi ees mennä urologille. Urologi suotta ronkkii ja tutkii kaikki paikat ja lävet.
      Terveyskeskuslääkäri, työterveyslääläri tai lääkärikeskuksen yleislääkäri kirjoittaa viagrareseptin jolla pääsee alkuun ja kokeilemaan. Jos sitte potenssilääkekään ei auta niin sitten tarkempiin tutkimuksiin ja urologille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4170
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3929
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      33
      3426
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2753
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2689
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2502
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      1994
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      8
      1129
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      144
      1102
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      986
    Aihe