Olen lähdössä kaverin kanssa syyskuun alussa käymään Prahassa huvittelemassa. Ei huvita maksaa matkatoimistolle ilmasta, joten hotellihuone olisi tarkoitus varata itse. Jos on reissaajia käynyt siellä päin, niin kertokaahan halpoja hotelleja sieltä päin. Ja hintoja jos muistatte, niin se on aina plussaa.
-Kiitos.
-Kiitos.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Syksyllä 2002,kun olin siellä niitten tulvien aikan niin hostellia nimeltään Privat Martin.
Paikassa 5 "double roomia" ja mikä tekee sen hyväksi paikaksi (mielestäni) niin sijaitsee yhden ratikkareitin päätepysäkilla,Bila hora nimeltään...aikas lähellä jopa lentoasemaa.
http://mujweb.cz/cestovani/penmar/
hintakaan ei päätä huimannu ja aamiainen kuuluu hintaan. ja esim minulle se katettiin mukavasti takapihan terassille ja esim omenat haettiin suoraan puusta ja pestiin ja tuotiin eteen :)
suosittelen!!!
Tuttavat suosittelivat kyseistä hostellia meille ja todettiin myös hyväksi ja halvaksi. Sen nimi tosiaan oli omaperäisesti tosiaan Traveller´s Hostel. Sijaitsi suht lähellä kaikkia mestoja, siellä oli oma baari ja vieressä oli yökerhoa ja rockclubia.