Nimi pojalle

lexia321

Ristiäisiin on kolme viikkoa ja toiset nimet tiedossa. Ensimmäiset lapset ovat Siret ja Artem, nyt tarvittaisiin pikkuveikalle nimi. Toiseksi nimeksi tulee luultavasti Yohan, Jamaikalaisen juoksian, Yohan Blaken mukaan ja kolmas nimi on Kristoffer, miehen isän mukaan. Ajateltiin että Adnan tai Remet olisi hyvä nimi mutta lisää nimiehdotuksia kaivattaisiin.

7

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yrjö Urpola

      Pikkuveikalle nimeksi:

      Ryppyreikä Reiska

      • Esmeralda

        Oikeesti, eikö sulla oo mitään kunnon ehotuksia? Päivät pitkätkö mietit näitä mielestäsi hauskoja sutkauksia? Huoh. Tylsä elämä?

        Mutta asiaan.. Molemmat nimet mitä olette miettineet ovat minusta kivoja. Remet ehkä kivempi :)


    • vii.

      Vaikea sanoa, kun suomalaisen korvaan nimet kuulostavat vähän vierailta. Mutta Remet sopisi äänteellisesti hyvin sisarusten nimiin, koska kaikki sisältävät r-kirjaimen. Se on myös suomalaiselle helpompi lausua.

      En osaa pahemmin ehdotella, kun haette selvästi jonkin muun maalaista nimea, kuin suomalaista. Remetistä tuli kyllä mieleen nimi Remus :)

    • tuikituikitähtönen

      Adrian Yohan Kristoffer
      Fabian Yohan Kristoffer
      Ronny Yohan Kristoffer

    • Rane666

      Sähläm

    • mun list...

      Evgen
      Taras
      Kiril
      Fider
      Danil
      Pavlo
      Halek
      Alex
      Martin

    • up up up

      ???? Voe taivas...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10934
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5220
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2433
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2133
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1701
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1544
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe