Hei! Olen ajatellut ostaa Canon mv750i:n niin mistä se kannattaisi hankkia ja missä maksaa vähiten.
Onko se huono jos ei ole mikrofonille liitäntää niinkuin mv750i:ssä ei ole. Tuleeko siihen ääni mukaan vaikka mikrofonille ei ole liitäntää vai onko se mikrofoni siellä sisällä??
Canon MV750i??
Mistä
4
1080
Vastaukset
- Jari P
Kamerassa on mikrofoni jolla voit äänittää sitä yleisääntä. Puheen kunnolliseen äänittämiseen
kameran mikki soveltuu harvoin. Mikrofoni kun on
käytännössä saatava lähelle puhujaa, ehkäpä keskimäärin noin puolen metrin päähän.
Jari- Mistä
Ok
Sitten vielä se ostopaikka ja hinta?? - Juusoi
Mistä kirjoitti:
Ok
Sitten vielä se ostopaikka ja hinta??
- kuva
minulla on Canonin mv630i myytävänä, jos kiinnostaa, niin hinta on halpa. Ominaisuudet mv630i ja mv 750i välillä ovat lähes samat. mv630i:ssä on myös mikrofonille sisäänmeno liitäntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610782Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710269Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325709Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784528- 1713015
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1303014L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381806Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981398Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61240Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161164