Kuivat Passat 3bg lattiat

Supstrooppi,.

Viimeisen kerran kuivatin -01 Paskatin jo homeelta haisevat vänkärinpuolen matot! (puoli autoa purkaa)

Revin raitisilmaputsarin kotelon irti (ahdasta)
Tiivisteet kokonaan mätääntyneet! Pörhöllä myivät tiivisteen 11e ,mutta lisäks tarvittiin toinenkin tiiviste jonka asentaja kertoi tehneensä monesti tuulilasin pakeliittitiivisteestä, se on myös se tärkein tiiviste(ulommainen joka pitää vedet pois sisätiloista ja vielä sikafleksiä varmuuden vuoksi niin kyllä toimii)

Monta vuotta tuostakin piti kärsiä, mutta nyt on kuivaa kuin vehnäpellossa!

Kosteusherkkiä tuntuvat olevan nuo mallit, nimittäin ovipahvien välistä vuosi aikaisemmin vedet jotka satoivat sivulasille,kynnyskotelon päältä lattiamattoon!
Ne korjasin (mätääntyneet tiivisteet) uusilla,luulin että nuo olivat koko syy märkiin mattoihin mutta suurin oli tuo raitisilmakaukalo.

Kohti uusia haasteita...

4

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KT.

      Kokonaan uusi kotelo kaikkine tiivisteineen 22.00 euroa. Muistakaa myös tarkistaa ja puhdistaa kotelon ympärillä, erityisesti takana, olevat roskat pois. Tuonne kotelon taakse kertyy roskaa paljon ja pitävät kosteutta yllä ja aiheuttaen haju ja kosteus haittoja.

      • Toopeaja

        Ja kumitollot pois akun alta, jos vielä siellä ne on.


      • Supstrooppi,.

        Kusettiko tuttu myyjä tosiaan Pörhöllä,vai oliko tosiaan tietämätön? Perkules kun oikeastaan kerroitkaan tuon, alko oikein vituttaan kun jouduin hakeen toista tiivistettä ihan urakalla...eikä se asentajakaan maininnut!
        Kysyvä ei tieltä eksy, MUTTA oliko kyseinen suodattimen kotelo ihan vw liikkeestä ostettu? Ihan hinnanpuolesta ei vaan kuulosta tutulta vw ylihinnoitetulta?


      • KT.
        Supstrooppi,. kirjoitti:

        Kusettiko tuttu myyjä tosiaan Pörhöllä,vai oliko tosiaan tietämätön? Perkules kun oikeastaan kerroitkaan tuon, alko oikein vituttaan kun jouduin hakeen toista tiivistettä ihan urakalla...eikä se asentajakaan maininnut!
        Kysyvä ei tieltä eksy, MUTTA oliko kyseinen suodattimen kotelo ihan vw liikkeestä ostettu? Ihan hinnanpuolesta ei vaan kuulosta tutulta vw ylihinnoitetulta?

        Suoraan VW-liikkeestä haettu. Syksyllä 2012.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      196
      1523
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1278
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      52
      1032
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      71
      949
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      863
    6. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      58
      863
    7. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      840
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      824
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      810
    10. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      42
      794
    Aihe