RCA ongelma

Mulla on ittellä ihan perus kasettimankka, jossa ei ole rca-liitäntä mahdollisuutta. Onko mahdollista muuttaa mankan kaiutinliitännät RCA-liitännäksi??? Kiitokset jo etukäteen!
3349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä juu pitäisi. Jokin adapteri väliin niin pitäisi onnistua, maksaa kyllä muistaakseni jonkin verran, että viisain kun ostaa vaan soittimen jossa on ne lähdöt, kun eivät maksa nykysin enään mitään, jos kerta aijot vahvistimenkin siihen laittaa....

Äänestä

Vanhan kasettipelin säästämisessä ei ole mitään järkeä. Kasettisoitin vouvaa pakkasaamuisin ja suodattaa tehokkaasti diskantit (koska autosoitin on aina likainen ja väärin säädetty ja kasetit pakkasen ja auringon pilaamia). Soitinkauppaan vaan ja MP3 soitin mukaan, niissä kaikissa on boostertehoinen vahvistin - neljä kaikutinta ja suppanen lisävahvistimen kanssa on alle 500 €:n sijoitus ja tyydyttää kaikki normaalikuuloiset.

Äänestä

Ainakin biltemassa sellasta myydään, hinta on alle 10 eeroo.

Tää on oikeastaan ainoa vaihtoehto noissa automerkkien omissa mankoissa, ei niissä ole linjalähtöjä.

Tällä voi muuten kytkeä pelkät takakajarit vahvariin, ja ohjata etukanavia auton mankalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amatööri kirjoitti:

Mulla on ittellä ihan perus kasettimankka, jossa ei ole rca-liitäntä mahdollisuutta. Onko mahdollista muuttaa mankan kaiutinliitännät RCA-liitännäksi??? Kiitokset jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu