haluun kasvattaa mun kynnet tosi nopeeta pitkiksi (vahvoiks kans) niin mitä kotikonsteja ois?
kotikeinoja kynsien kasvattamisee
hei auttakaa D:
480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
syö paljo liituu
Kynnet kasvaa nopeemmin jos naputtelet niillä. Niinku vaikka pöytää silleen kärjillä. Manikyyri sano tän mulle. Ja sitte on olemassa kynnenkovettajaa, mikä tekee niistä vahvat. Mulla on semmosta oriflamen ja se ainaki on toiminu hyvin ja antaa kivan vaaleen sävyn.
Mä käytin Sally Hansenin maximum growth:a, kunnes se loppui, enkä viitsinyt ostaa uutta. Siinä luvattiin näkyviä tuloksia jo viikossa, ja sinä aikana, kun muistin joka päivä käyttää, kynnet kasvoi vihdoinkin sen mittaisiksi, että niistä näkisi edes kärjen, kun katsoo toiselta puolelta. Onnistuin tietysti nyppimään nekin tyngät pois:'(
Syö terveellisesti ja monipuolisesti, muista erityisesti maitotuotteet. Kynsille tärkeitä aineita kalsium sekä biotiini (ihan purkista tabletteina).