kylmäkäynnistys 1.4i cvh

hetken käy hyvin sitte kierrokset putoo ja
moottori pysyy just käynnissä.
onko kokemusta/ratkasua
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

minulla tuo häiriö korjaantui kuin itsestään. en tiedä hävisikö vika sen takia kun poistin autosta kokonaan rikkinäisen katalysaattorin enkä laittanut uutta tilalle.
muuta en tiedä mutta auton tyhjäkäynti korjaantui ja tuli muutenkin paljon pirteämmäksi ilman kattia xD

Äänestä

Tulpat tai -johdot vialliset, suodatin tukossa, mahdollinen pakokaasun kierrätys toimii "liian hyvin", jossain hapettunut johtoliitos joka oireilee helpoiten lämpimänä, jokin anturi oikuttelee tai "tyhjäkäyntimoottori tai -venttiili" p-kanen. Voi olla myös imuilmavuoto, p-kanen kaasuläppäkanava tai viallinen ruiskusuutin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


escort93 kirjoitti:

hetken käy hyvin sitte kierrokset putoo ja
moottori pysyy just käynnissä.
onko kokemusta/ratkasua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu