Amarillossa kuulemma pieni hinnankoritus tuopissa 5,20-> 6,80. !!!!
Tosin ei se oo hullu joka pyytää....
Tosin ei se oo hullu joka pyytää....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
alkoholismi on sairaus
niin no 5,20 hinnalla ihmiset tulivat sisälle 00.30 tietämissä. Nyt ihmiset harkitsevat kannattaako enää lähteä ollenkaan jos noin kallista on bisse
huomasitko kattoo minkäkokonen tuoppi? 0,4 ennen 5,20 ja 0,5 nykyjään 6,80?
tuolla laskutavalla se on 16e litra. olipa halpaa.
Tampere hällänkellari 0.568 kolmonen 2.90e 0.568 nelonen 3.90e aika hyvä hinta.
ja lonkeron hinta pompsahti 4,5 6 euroon
juokaa vettä,säästytte monelta harmilta.
Lonkero oli ennen 5,80 :-D. ainakin amarillossa :-D
No mut eiks oo sentään hyvä ettei se lomkero pimpsahtanu?
On kyllä kallista,mutta elämä on!he ovat huomanneet,että asiakkaita riittää vaikka hintaa nostetaanki.
Jaahas... Alakerrassaki samat hinnat??
Noh mikäs siinä jos kaljan hinta nouse, en kuitenkaan sitä juo. Minulle ei nuo alkoholittomat maistu. Mielummin juon olutta, muut pitäköön kaljansa.
heh heh heh heh heeee!!!! sinäpäs vallan vitsikkääksi aloit :D
Miten niin vitsikästä? Olut ja kalja eivät ole sama asia. Tarkkuutta siihen mitä ilmaisuja käytetään!
hhhhahahh
samaa sontaa ne on molemmat
ei se ainakaan eilen maksanut kun 5.20?
Yksinkertainen syy tähän on se että kun arvonlisävero nousee niin kuljetusten hinnat nousee ja raaka- aine kustannukset nousee. niin pakko ottaa enemmän hintaa kun se olut tulee ravintolalle kalliimmaks mitä ennen. ja ennen keskiolut oli 0,4L ja nyt se on 0,5L. eli siellä on nyt 0,25, 0,5 , 0,6Litrasia oluita.
Jaha no eipä ole mun ongelma kun harvoin baareissa hyppää. Eipähän tule sieltä Amarillosta enään alkoholia sitten osteltua, ja kaljaa kun en juo muutenkaan.
Jos vähentää juomista tuo niin hyvähän se vaan on.
nojoo, s-kortilla maksoin 5e 0,5l amarillossa et ottakaa ne kortit esiin kun niitä teiltä kysytään
Hei,
Amarillon uudet hinnat.
Pieni kalja 2,50 € S-etu kortilla (norm hinta 3,40 €) koko 0,25 l
2 kpl pientä kaljaa 5,00 € S-etu kortilla ( norm hinta 6,80) koko 0,5 l
Normi kalja 5,30 € koko 0,4 l
Iso Kalja 7,30 € Koko 0,6 l
http://www.liityasiakasomistajaksi.fi/
Eikö siellä myydä enää olutta lainkaan?
Kun kalja ei ole sama asia kuin olut.
www.olutopas.info
Menääpä tänne puhumaan kaljasta kun tarkoitatte olutta niin teidät nauretaan ulos.
sullakin "oluen ystävä" on varmaan mahtava kaljamaha.Ei olutmaha :D
Ei minulla ole olutmahaa eikä "kaljamahaa".
Minä nautin oluesta maun takia enkä ryystä sitä litrakaupalla. Sen takia minulle ei kelpaa kotimaiset bulkkioluet vaan kotimaisista kelpuutan vain pienpanimoiden tuotteet.
5,30€ / 0,4l on riistohinta yritetäänkö tällä ajaa vähävaraiset ja huono-osaiset pois porvarien jaloista amarillosta? hinta ehdottomasti alemmas 4,30€ / 0,4l olisi kohtuullinen hinta tuopista
Itkekää köyhät :D
Vähän päivitystä 14.90 eur se 0.6 tuoppi.
Joo, ei Amarilloon enää.
Huono ruoka.
Epäviihtyisä tila.