Olemme harkinneet toisen koiran ottamista, nykyisen tiibetispanielimme seuraksi. Päädyimme sileäkarvaiseen keskikokoiseen portugalinpodengoon.
Kysymykset joihin haluaisin vastauksen:
------------------------------------------------------
- Lähteekö paljon karvaa?
- Hinta?
- Terveys?
- Liikunnallisuus?
- Luonne ja käyttäytyminen?
- rodun sairaudet?
- Kennelit?
-----------------------------------------------------
Asiallisia vastauksia kiitos, mieluiten vastauksia ihmisiltä jotka ovat joskus omistaneet/ omistavat tällä hetkellä keskikokoisen podengon, tai ihmisiltä jotka ovat olleet paljon tekemisissä podengojen kanssa.
Portugalinpodengo
Podengo1
2
263
Vastaukset
- dssdddssss
Kannattaa käydä koiranäyttelyssä tai lähettää viestiä/kysymyksiä rodun kasvattajalle, jos asia on teille erityisen tärkeä. Täällä ei kumminkaan voi olla varma, että joku omistaa kyseisen rodun yksilön, vaikka niin väittää.
- erikoinen kala-laji
Totta puhut veikkoseni, mä nimittäin omistan portugalinkultakalanoutajan. Etkä voi väittää ettei mulla moista fisua olisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.21010655- 672920
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822638- 882510
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1512212Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2672079- 451451
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131425Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211270Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei35912