Jeesuksen Kristuksen ja Krisnan historia ovat samalaiset!

kjkl

Apostoli Tuoman julisti Intiassa Evankeliumia eli pelastusta Jumalan luo uskomalla Jeesukseen Kristukseen. Jeesusken Kristuksen historia ovat täysin samanlaiset. Tuo ei voi olla muuten mahdollista kuin, että intialaiset ovat lahjakkaasti sekoittaneet asiat ja tehneet tuon Krisnan Jeesuksesta Kristuksesta!
Muitakin yhtäläisyyksiä on: Mahasvara on Jeesuksen nimi Elämänleipä,
Vasudeva on Jeesuksen nimi Seimenherra, sillä Jeesus syntyi tallin seimeen.
Raamattu:"Usko Jeesukseen, niin sinä pelastut ja saat iankaikkisen elämän!"

3

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Horuksen silmä

      Krishnasta vaan sattumoisin on paljon vanhempia kirjoituksia kuin Jeesuksesta eli jos jompikumpi on kopio niin se on Jeesus.

    • Inkarnaatiot

      Jeesuksen viimeisin inkarnaatio lienee ollut kreikkalainen Apollonius Tyanalainen. Joten jos näette Jeesuksen niin näette varmaankin Apolloniuksen.

    • On totta, että Jeesus oli intiassa, ennen 30 ikävuotta eikä raamattu kerro tästä mittään, ja lähinnä hän oli buddhalaisten opetuksessa josta palasi takaisin israeliin ja opetti siellä
      oppejaan jota kuitenkaan eivät edes hänen opetulapsensa ymmärtäneet
      Ainoastaa Juudas Iskariot oli ainoa joka ymmärsi, ja joka kirjoitti Jeesuksen opit

      Nuo muistiinpanot kuitenkin varasti rikas roomalainen joka aikoi tehdä niillä rahaa, ja sen takia hän muutatti niitä paremmin kaupaksi meneväksi

      Juuri noiden muistiinpanojen perustalta kristinusko perustettiin
      jaka ei perustu J eesuksen todelliseen opetukseen

      Kun Jeesus lähti takaisi intiaan huömattuaan ettei häntä ymmärretty siellä Juudas Iskariot kirjoitti ne uudelleen ja toi ne israeliin kätki luolaan josta ne 1963 löydettiin
      Ne ovat juutalaiset hallussa

      Juudas Iskariot ei kavaltanut Jeesusta se oli tuo mistiinpanojen varastaja joka oli melkein saman niminen Jdas ISHARIOT

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1483
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      113
      961
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      801
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      784
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      740
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      72
      717
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      699
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      677
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      68
      672
    Aihe