Päivää taloon. Käsissä siis tuomonen vanha garminin keltainen etrex perus gepsi. Ohjeet löytyy siihen mutta koordinaattien syöttämiseen ei kovinkaan hyviä ohjeita anneta. Osaisko joku ystävällinen ihminen antaa kädestä pitäen neuvot että miten täytyy olla gepsin asetuksien jotta saan tältä karttapalvelulta koordinaatit asetettua laitteeseen oikein. Eli pääsen sitten haluamaani määränpäähän. http://www.nordatlas.no/default.aspx?gui=1&lang=2
Kiitos jo etukäteen jollekin
Apua garmin e trexin käytössä
2
241
Vastaukset
- Yliviisas
En nyt löytänyt netistä suomenkielistä ohjetta, mutta englanninkielinen on tuossa:
http://www8.garmin.com/manuals/eTrex_OwnersManual_SoftwareVersion3.00andabove_.pdf
Sivulla 18 on "Mark Waypoint page" eli voit luoda reittipisteen.
Ja sivulla 19 on kohta "Change the logation" Eli noilla ohjeilla voit syöttää reittipisteen koordinaatit.- Yliviisas
Ja saman, ylläolevan ohjeen sivulla 35 on "Position Format", jossa voi vaihtaa asetuksia siitä, missä muodossa laitteeseen voi syöttää koordinaatit.
Onko laitteesi ostettu kenties Erätukulta, jos on huonot vaillinaiset ohjeet mukana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637