Kylpylä Grand Rose Saarenmaa, Kuressaari

Kertokaa meille

Mitä kokemuksia? Hyvät ja huonot puolet? Mikä kausi paras? Olemme aikoneet vapun tienoille 2013 kahdeksan päivän matkaa. Hinta-arvio 450€ puolihoidolla (a/lounas) ja 16 hoidolla. Kannattaako? Mitä Kuressaaressa parasta? Olemme kieromatkoilla ja parilla lyhytlomalla käyneet Kaalin kraatterilla, Sääressä ja kiertäneet Muhun saaren ja Saarenmaan. Menemme bussilla. Olemme ikäpari.

9

1701

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • INFOTieto

      KATSOKAA WWW.BOOKING.COM ARVOSTELUT

      • Niin, mistä

        Nuo arvostelut ovat jokaisen kirjoittajan henkilökohtaisia kokemuksia. Mistä objektiivisia arvostelijasta riippumattomia arvosteluja, sillä jokainenhan kokee asiat omalla tavallaan.


      • 18+19
        Niin, mistä kirjoitti:

        Nuo arvostelut ovat jokaisen kirjoittajan henkilökohtaisia kokemuksia. Mistä objektiivisia arvostelijasta riippumattomia arvosteluja, sillä jokainenhan kokee asiat omalla tavallaan.

        Mitä sitten kyselette niitä kokemuksia, jos ei kelpaa.


    • XLmen

      Teillä näkyy olevan kokemusta Saarenmaan systeemeistä, niin eikun varaamaan vaan, hinta ei ole paha kahdelta mun mielestä. Ja paikka on kehuttu netissä, mutta itse näette, tuliko vaan elämänkokemusta vai mitä.
      Muistaakseni Saarenmaalla tasoiteltiin pari vuotta sitten yhden neuvostosotilastukikohdan jäänteet, mitkä ovat itseäni aina kiinnostaneet.
      Hoitoja kehiin ja illalla konjakit päälle, kyllä se aina kotiolot voittaa.
      Ja kun parina lähdette kotomaasta, niin ei tarvi noita seuralaisjuttujakaan miettiä..

    • Ikäpari G R

      Kiitos vastauksista, tutkittu on, tilattu on, mennään ilolla.

      • Rose, paras paikka

        Pari vuotta sitten käytiin.

        Sisäänkäynti ällistytti komeudellaan.
        Sviitit ovat komeet, muut huoneet asialliset, näkymät ikkunoista sattumanvariset, jos ei erikseen sovittu ja maksettu.

        Kellarin holvirakenteinen ravintola huikea ja aamupala hyvä.

        Uimaallasosasto tyylikäs vaikkei iso olekkaan.

        Kylä on siisti pikkureski, mutta ei siinä kyllä viikoksi ole ällisteltävää. Vappuna ehkä liian aikaisin, mieluummin kesällä. Kivoja terasseja. Jalkakäytävät mukulakiveä.

        Mutta jos rentoutumaan ja hoitoihin niin passeli paikka, paljon kodikkaampi kuin muut hotellit.


    • Horny boyman 23v

      Onko huoria varattavaksi? Jos, mitä maksanee noin yleensä? Menen yksinmatkalle

    • mummeli

      Grand Rose Spa on viihtyisä ja mukava aikuisten kylpylä. Ollaan käyty pari kertaa eikä ihmeemmmin ole näkynyt lapsiperheitä... Altaat ihan ok ja paljon erilaisia saunoja, joissa ollaan uikkarit päällä, eli miehet ja naiset saunovat yhdessä. Toki siellä on myös pesu- ja pukeutumistilat erikseen molemmille. Menisin ehkä mieluiten kesällä, jolloin Kuresaaressa on paljon kivoja katukahviloita ja -ravintoloita. Grand Rosen ravintolassa on hyvä palvelu ja ko. paikka on viihtyisä ja siisti!

      • Me kaksi mummeli-ikäistä naista olemme lähdössä ennen joulua 3-4 pv kylpylälomalle Viroon. Tämä Grand Rose Spa kuulostaa aikuisten paikalta ja olisi kiinnostava kertomasi mukaan, varsinkin kun ravintolassa on koettu hyvää palvelua sekä paikan viityisyyttä ja siisteyttä.
        Olisin mielelläni kuullut vielä lisää nimenomaan tästä kylylästä ja jostain muustakin vastaavanlaisesta, jos on kokemuksia. Tarkoitus olisi lähteä ajalla, jolloin ei ole syys- eikä joululomia kouluissa.
        Kiitos tästä ja toivottavasti saamastani tulevastakin palautteesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3103
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      57
      2778
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2081
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      125
      1940
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      8
      1085
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe