Kylpylä Grand Rose Saarenmaa, Kuressaari

Kertokaa meille

Mitä kokemuksia? Hyvät ja huonot puolet? Mikä kausi paras? Olemme aikoneet vapun tienoille 2013 kahdeksan päivän matkaa. Hinta-arvio 450€ puolihoidolla (a/lounas) ja 16 hoidolla. Kannattaako? Mitä Kuressaaressa parasta? Olemme kieromatkoilla ja parilla lyhytlomalla käyneet Kaalin kraatterilla, Sääressä ja kiertäneet Muhun saaren ja Saarenmaan. Menemme bussilla. Olemme ikäpari.

9

1802

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • INFOTieto

      KATSOKAA WWW.BOOKING.COM ARVOSTELUT

      • Niin, mistä

        Nuo arvostelut ovat jokaisen kirjoittajan henkilökohtaisia kokemuksia. Mistä objektiivisia arvostelijasta riippumattomia arvosteluja, sillä jokainenhan kokee asiat omalla tavallaan.


      • 18+19
        Niin, mistä kirjoitti:

        Nuo arvostelut ovat jokaisen kirjoittajan henkilökohtaisia kokemuksia. Mistä objektiivisia arvostelijasta riippumattomia arvosteluja, sillä jokainenhan kokee asiat omalla tavallaan.

        Mitä sitten kyselette niitä kokemuksia, jos ei kelpaa.


    • XLmen

      Teillä näkyy olevan kokemusta Saarenmaan systeemeistä, niin eikun varaamaan vaan, hinta ei ole paha kahdelta mun mielestä. Ja paikka on kehuttu netissä, mutta itse näette, tuliko vaan elämänkokemusta vai mitä.
      Muistaakseni Saarenmaalla tasoiteltiin pari vuotta sitten yhden neuvostosotilastukikohdan jäänteet, mitkä ovat itseäni aina kiinnostaneet.
      Hoitoja kehiin ja illalla konjakit päälle, kyllä se aina kotiolot voittaa.
      Ja kun parina lähdette kotomaasta, niin ei tarvi noita seuralaisjuttujakaan miettiä..

    • Ikäpari G R

      Kiitos vastauksista, tutkittu on, tilattu on, mennään ilolla.

      • Rose, paras paikka

        Pari vuotta sitten käytiin.

        Sisäänkäynti ällistytti komeudellaan.
        Sviitit ovat komeet, muut huoneet asialliset, näkymät ikkunoista sattumanvariset, jos ei erikseen sovittu ja maksettu.

        Kellarin holvirakenteinen ravintola huikea ja aamupala hyvä.

        Uimaallasosasto tyylikäs vaikkei iso olekkaan.

        Kylä on siisti pikkureski, mutta ei siinä kyllä viikoksi ole ällisteltävää. Vappuna ehkä liian aikaisin, mieluummin kesällä. Kivoja terasseja. Jalkakäytävät mukulakiveä.

        Mutta jos rentoutumaan ja hoitoihin niin passeli paikka, paljon kodikkaampi kuin muut hotellit.


    • Horny boyman 23v

      Onko huoria varattavaksi? Jos, mitä maksanee noin yleensä? Menen yksinmatkalle

    • mummeli

      Grand Rose Spa on viihtyisä ja mukava aikuisten kylpylä. Ollaan käyty pari kertaa eikä ihmeemmmin ole näkynyt lapsiperheitä... Altaat ihan ok ja paljon erilaisia saunoja, joissa ollaan uikkarit päällä, eli miehet ja naiset saunovat yhdessä. Toki siellä on myös pesu- ja pukeutumistilat erikseen molemmille. Menisin ehkä mieluiten kesällä, jolloin Kuresaaressa on paljon kivoja katukahviloita ja -ravintoloita. Grand Rosen ravintolassa on hyvä palvelu ja ko. paikka on viihtyisä ja siisti!

      • Me kaksi mummeli-ikäistä naista olemme lähdössä ennen joulua 3-4 pv kylpylälomalle Viroon. Tämä Grand Rose Spa kuulostaa aikuisten paikalta ja olisi kiinnostava kertomasi mukaan, varsinkin kun ravintolassa on koettu hyvää palvelua sekä paikan viityisyyttä ja siisteyttä.
        Olisin mielelläni kuullut vielä lisää nimenomaan tästä kylylästä ja jostain muustakin vastaavanlaisesta, jos on kokemuksia. Tarkoitus olisi lähteä ajalla, jolloin ei ole syys- eikä joululomia kouluissa.
        Kiitos tästä ja toivottavasti saamastani tulevastakin palautteesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1466
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1111
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      871
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      835
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      816
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      773
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      709
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      83
      701
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      632
    10. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    Aihe