Kuhan on tota ollut kenittämässä!
On niin omituinen ja hankala että ei mitään jakoo!
sekä melkein apple rajoitteinen.
Windows on hanurista
15
193
Vastaukset
- lopeta
Älä ota enää.
- Anonyymi
Ubuntun porukka haukkuu windowsia
- Anonyymi
Johtuu siitä, että tähän puhelimen Windows-malliin ei ole edes viruksia tai haittaohjelmia, kun taas vastaavaan linuks-ytimeen tehtyyn androidiin niitä on miljoonia ja lähes kaikki mobiililaitteiden haittaohjelmat ovat tehty nimenomaan androidiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Johtuu siitä, että tähän puhelimen Windows-malliin ei ole edes viruksia tai haittaohjelmia, kun taas vastaavaan linuks-ytimeen tehtyyn androidiin niitä on miljoonia ja lähes kaikki mobiililaitteiden haittaohjelmat ovat tehty nimenomaan androidiin.
Todella huoleton ja luotettava, ei tarvitse pelätä kenekään kuuntelevan salaa tai tiirailevan etukamerasta ja akku kestää kauan kun ei vakoilut tyhjennä.
Applella myös haittaohjelmia ja käyttiskin vakoilee, kuten anterossa. Kuukkelin, applen, kympin ja some-hömpän toiminta perustuu pelkästään vakoiluun ja tietojen myymiseen. Lisäksi hölmöt vielä maksaa jopa tonneja niistä laitteista.
- Anonyymi
Ilman windowsia ei ole elämää.
- Anonyymi
tuskin ottaa edes antamistani ohjeista vaarin asentaa debian mini.isolta ja hän jatkaa säheltämistä.
- Anonyymi
Annoin karille juuri windowsin asennuslevyn pelkästä peräröörin nuolemisesta.
- Anonyymi
Yksi parhaita ostoksia, Lumia toimii edelleen loistavasti, eikä tarvitse pelätä viruksia tai vakoilua. Floppi taisi halutakin aiheuttaa mikkisoftalle vahinkoa kun mainoskuvissakin vain räikeänväriset laatikot, vaikka läpinäkyvinä parhaan näköinen ja toimivin. Muihin tulee vasta nyt toimintoja jotka oli Lumiassa.
- Anonyymi
Kyllä Windows-puhelimet ja Lumiat olivat ihan hyviä vaikka sovellustarjonta olikin suppeaa. Androideja ovat nykyään Nokiatkin.
- Anonyymi
Onko äidin pikku mussukat nyt varmasti ymmärtänyt kaiken oikein?!?
Nykyajan lapset on niin tyhmiä......
Kaikki asiat mitä teet netissä, myös tallentuu sinne ja näin ollen on vakoiltavissa käyttöjärjestelmästä riippumatta.
- Anonyymi
Puhdas android puhelin,,,,, on loistava hintaansa nähden,,,,mitä sovelluksia rajoitettu määrä? haloo....
- Anonyymi
Puhtaan valkoinen tausta sokaisee, Lumian musta hieno!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhtaan valkoinen tausta sokaisee, Lumian musta hieno!
Nokia Android puhelimet ovat sokaisevan häikäiseviä. Niin valovoimaisia, että on pidettävä aurinkolaseja päässä Nokia Androidin halpaa paskanäyttöä selattaessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nokia Android puhelimet ovat sokaisevan häikäiseviä. Niin valovoimaisia, että on pidettävä aurinkolaseja päässä Nokia Androidin halpaa paskanäyttöä selattaessa.
Muissa kirkkaus on kuitenkin kehumisen arvoinen :)
Onneksi anteroonkin saa asennettua mustan WP kloonin, jos joskus tulee kokeiltua. Alkaisivatpa myydä myös Jollalla, siinäkin mustat taustat, huono puoli että että sekin käyttää kuukkelin vakoilevia ohjelmia, mutta voisi asentaa vain mitä välttämättä tarvitsee. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muissa kirkkaus on kuitenkin kehumisen arvoinen :)
Onneksi anteroonkin saa asennettua mustan WP kloonin, jos joskus tulee kokeiltua. Alkaisivatpa myydä myös Jollalla, siinäkin mustat taustat, huono puoli että että sekin käyttää kuukkelin vakoilevia ohjelmia, mutta voisi asentaa vain mitä välttämättä tarvitsee.Windows on parhaimmillaan historiankirjoissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1436344Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1232501Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712296Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12058Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191406- 811208