Ero tuli, asuntoja Vantaalta tai Helsingistä

elämä järjestykseen

Erosimme poikaystäväni kanssa ja nyt minun olisi pikaisesti saatava uusi asunto. Vantaan Tikkurila olisi ihanteellisin paikka asua, mutta muutkin paikat kyllä käyvät. Minulle kyllä sopii kimppa-asuminenkin, mutta haluan ehdottomasti kunnollisen asuintoverin/ asuintoverit.

Olen 19 -vuotias, valmennuskurssia käyvä nuori nainen. En tupakoi. Alkoholia käytän satunnaisesti 2-4 kertaa vuodessa jos sitäkään. Minulle on tärkeää, että asuinympäristö on siisti ja puhdas, joten mahdollisen asuintoverin olisi myös syytä olla järjestyksen ihminen.

En osaa tältä istumalta itsestäni enempää kertoa. Jos jollain olisi tarjota minulle asuntoa niin ota ihmeessä yhteyttä. Haluan saada elämäni taas järjestykseen ja päästä erosta yli.

Sähköpostiosoitteeni: [email protected]

Jään odottamaan yhteydenottoja

3

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minkä hintaista etsit? Kaverilla on Laajasalossa kolme huonetta ja keittiö huippurauhallisella alueella. Ikkunasta näkymä metsään puiden yläpuolelta, vaikka asunto on alimmassa kerroksessa. On vain niin komea rinnepaikka tontti. Vuokraa pyytää noin 950 kuukaudesta, ja kämppä on juuri vapaana kun kaveri remontoi sitä.

      • Niin ja itseasiassa tällä samalla miehellä on myös Tikkurilassa mestaa, mutta Tikkurilan paikka ei ole nyt lämmitettynä, joten se ulisi kyseeseen vasta kesäaikaan. Tikkurilassa on siis kaksikerroksinen omakotitalo. Kaveri on itse asunut jenkeissä yli 10 vuotta, joten yleensä vuokrannut suomen mestoja.


    • se alkuperäinen

      Vuokran tulisi olla alle 600 euroa/kk. Etsin halpaa asumisratkaisua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      160
      3489
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      61
      2735
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      33
      2120
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1687
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      80
      1583
    6. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      83
      1544
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      368
      1472
    8. Kerro mulle mitä pitäs tehdä

      Sun mielestä? Anna neuvo?
      Ikävä
      97
      1215
    9. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1125
    10. On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle

      Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou
      Pyhäjärvi
      195
      1106
    Aihe