Viime aikoina on alkanut itää tälläinen idea (moni ehkä arvaa miksi..), mutta onko tämä ihan utopiaa ja liian vaikeeta muille kun joillekin asiantunteville tahoille? Mistä saisi kattavia ohjeita tähän, ja onko se ilmaiseksi mahdollista (siis nämä päätteet .com, .net, .fi, .org, jne.)?
Tarkoituksena ois siis ihan yksinkertasen selkee, helppokäyttöinen, täysin ilmainen ja ei mitään kummempia rekisteröintejä vaativa treffisivu. Vastaamiseen ja ilmoituksen tekemiseen tarvisi vain toimivan sähköpostiosoitteen.
Treffisivuston perustaminen "taviksena"
6
276
Vastaukset
- ??.
no jos sinun pitää kysyä tällaista, niin sinun ei kannata treffisivustoa perustaa.
- Vaikka näin..
Kyllä sen voi taviksena perustaa.
Tosin pientä opiskelua vaatii tekninen toteutus. :)
Ilmaista se ei todennäköisesti ole, jos oman domainin haluat, se maksaa jonkun kympin vuodessa. Alussa voit toki, ottaa jonkun webhotellipalvelun, maksaa muutaman kympin vuodessa, kaikkineen päivineen.
Jos sivusto kasvaa, osta sitten lisää.
Sivuston ylläpitokuluja voit kompensoida vaikka laittamalla sinne mainoksia. - goletaijotain
Tohonkin hommaan sopii Wordpress vallan mainiosti. Googleta esim wordpress dating template tai jotain. Mut tosiaan ilmaista ossua ei tietääkseni saa mistään ilmaiseksi :D.
WordPress ei valitettavasti sovi, en usko. Tarkoitan siis sitä perusasennusta, jota itse laajentaisi valmiiksi asennettavilla moduuleilla.
Vaikeinta ei kuitenkaan ole palvelun koodaus - mietin sitä jopa sivubisneksenä itsekin tämän Suoli24-päivityksen yhteydessä. Totesin silloin, että laadukkaan palvelun tarjoaminen olisi ilman sen kaupallistamista lähes mahdotonta, koska hyvin tehty palvelu keräisi varmasti lukuisia käyttäjiä, jolloin moderointi olisi vaativaa hommaa vaikka luottaisikin käyttäjien keskinäisiin ilmiantoihin.- Veikkausojokaviiko
Niin siis wordpressiin on ulkoasuja joihin on ns sisäänrakennettu kaikki tarvittavat toiminnot esim vaikkapa deittisaitin tekoon :D.. eli ei tarvi värkkäillä mitään itte, mut tollasii ei yleesä ole ilmaseksi.
Sit tietysti tää vakiojutska http://www.datemill.com/ - ideafrost
Hei,
Voimme auttaa sinua rakentamaan haluamasi deittisivuston toiveidesi mukaan. Ota yhteyttä meihin www.ideafrost.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3672210- 571638
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1671322Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771189Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67969- 86955
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33913Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113882Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12876K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846