Guess/ vaatteet

Bangkok

Löytyykö Guessin tuotteita mistä? MBK:sta? Entä osaako kukaan sanoa, mistä kannattaa ostaa vaatteet & laukut; Bangkokista, Kuala Lumpurista vai Ho chi minh city:stä? Mikä kohteista on siis edullisin.

4

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      kyllä löytyy mutta eivät ole aitoja..ei kyllä hinnatkaan....sama juttu on noissa muissa kohteissa...aasiassa on erittäin vaikea löytyy aitoja....jajos löytyy niin maksavat enemmän kuin Suomessa....

    • On kyllä aitojakin

      Bangkok on edullisempi kuin Kuala Lumpur. Tuosta Ho chi minhistä en osaa sanoa.

      Aitoja Guessin tuotteita saa koneista, lentokentältä ja keskustan oikeista tavarataloista. Katsele Bangkokista Central, Robinson, Emporium. Ei kaduilta eikä toreilta eikä MBK:lta. Lentokentistä Helsingin kenttä on edullisempi kuin Bangkokin tai Kuala lumpurin kentät. Helsingissä myös Arrival shopissa paluuhallissa on ollut Guessin tuotteita.

      Tosin MBK:lta saa tosi halpoja ja nättejä muita laukkuja ja ihan laadukaita farkkujakin, jos ei ole pakko olla jotain tunnettua merkkiä. Mieluummin sieltä ostaakin noita no-label -tuotteita. Feikkimerkkejä ei kannata ostaa.

    • Bangkok

      Kiitos paljon teille :) hyvä tietää. Osaatteko vielä sanoa paljon hyvälaatuisista laukuista ja korkokengistä kannattaa maksaa esim tuolla MBK:ssa? Ensimmäistä kertaa tosiaan menossa pääasiassa shoppailemaan vaatteita, laukkuja ja kenkiä Bangkokiin niin olisi mukava tietää ettei ihan liikoja sitten maksa :)

    • ei paljoa ...

      Yleensä ostan MBK:sta yleensä vain ihan halpoja tavaroita, esim. 5 e laukkuja tai 1 e paitoja. Kengät ostan muualta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3361
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2006
    3. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1851
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1825
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1768
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1420
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1357
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe