eli etsin perhoskoira urokselle vaimoa joka haluaisí tehdä pojan kanssa pentuja, eli poju 4v ja kokenut.. ;)
mieluiten pienistä/kääpiökoira roduista..
rohkeita ehdotuksia!
mieluiten pienistä/kääpiökoira roduista..
rohkeita ehdotuksia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uroksellanne on ilmeisesti paperit? Onko käytetty näyttelyssä koskaan? Onko rokotukset kunnossa? Madotukset? Terveystutkimustuloksia? Itselläni on 5-vuotias perhoskoiranarttu, ja olen harkinnut tälle pentuja. Onko uroksellanne aiempia jälkeläisiä?
koira on ollut kotikoirana, papereita ei ole. kaikki rokotukset ja madotukset kunnossa ja aikaisempiakin pentuja on. koira on mahtava luonteeltaan ja terveydessä ei mitään vikaa, käynyt vasta eläinlääkärin tutkittavana ja kaikki oli paremmin kuin hyvin.
Voisin olla kiinnostunut, mutta tuo paperittomuus hankaa kyllä vielä pikkuisen vastaan. Tahtoisin teettää nimittäin koirallani rotukoiran pennut, eli koiran tarttisi olla paperillinen, koska muutenhan rodusta ei ole mitään varmaa. Mun tarttee varmaan miettiä vielä hieman ja katsoa jos löytäisin jonkun rotukoiran koiralleni kaveriksi. Ja mielellään myös terveen, jolla on terveystutkimukset kunnossa. Mutta ilmoittelen vaikka tällä palstalla, että olenko löytänyt parempaa kaveria koiralleni. Tarvitsee vielä hieman keskustella tuon miehenkin kanssa, että mitä mieltä hän olisi sekarotuisista pennuista.
Jep, jos tulee pentuja, mä olisin kiinnostunut