Office 365

Tietotumpelo

Kaipaan kokemuksia Office 365:sta. Tarvetta olisi office-tasoisille toimisto-ohjelmille ja projektityöskentelylle, osallistujat eri firmoista. Osa työstä julkista, jota varten tarvitaan (blogipohjainen)www-sivu.

Toimisiko yhdistelmä office 365 yhteinen blogialusta ja domain lisäksi läppärille asennettu office 2007? Olen lähes kokoajan langattoman 3G-verkon ulottuvilla ja läppärissäni riittää kyllä kapasiteettia.

1

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kotikäyttäjä

      Office 365:tä kannattaa välttää kuin ruttoa. hankin sen (tai yritin hankkia), mutta asennus ei ole onnistunut. Nalkkaa jatkuvasti. Ensimmäinen ohjelma, jonka asennuksessa on nykyisellä koneella ollut ongelmia. Pysyn Open Officen käytössä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. 35
      587
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      35
      587
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      583
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      547
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe