Päivitys

Koneessa Windows XP. Pystyykö XP päivittämään Windows 7 päivityslevyllä Win7? Jos pystyy onko päivityksessä huomioitava jotain asioita?
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

windows asennus koskee vain kohteena olevaa osiota, joten kovon voi osioida, siirtää tiedostot turvaan tai, jos tilaa riittää, asentaa uuden käyttiksen toiselle osiolle. Näin vanhoja tiedostoja voi tarpeen mukaan kaivella edelliseltä osiolta. Itselläni on edellisen asennuksen windows varalla, just in case. Rinnakais-raidille kytketyillä kovaleyyillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Win7 kirjoitti:

Koneessa Windows XP. Pystyykö XP päivittämään Windows 7 päivityslevyllä Win7? Jos pystyy onko päivityksessä huomioitava jotain asioita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu