onko nykyään enää kk-maksutonta kännyliittymää? pitäis saada autopuhelimeen, joka on aina autossa varalla, jos jotain käy käyttöpuhelimelle.
prepaidi EI käy, koska siitä joutuu maksaan sen minimi 10 euroo vuodessa, kun jos se on oikeesti kk-maksuton, niin se pidetään yllä sillä alkuhinnalla, eli jos se maksaa sen 8-10 € se kortti, niin sitten maksaa, mutta vain kerran, senjälkeen voin unohtaa sen vaikka 50 vuodeksi.
jos soitan, saa maksu olla kalliimpi, vaikka euron minuutti, jos hätä on paha, niin mielummin maksaa ku ...
ja voin soittaa sellaseen numeroon, joka tietää soittaa takas liityymään, ni ei maksa mitää ikinä!
tällainen OLI aikanaan telefinlandilla, mutta ei o enää, ja saunalahden pipipäät soitti mulle siitä liittymästä niinpaljo, että lopulta myönnyin vaihtaa sen niille, piti olla kk-maksuton sauniksellakin, mutta eipäs ollukaan enää, valehtelivat perkeleet!
tällainen sopisi myöskin vaikka mökin palovaroittimeen kytkettäväksi, jos mökilläs syttyy tulipalo, näät omasta puhelimestas että "mökki palaa"- soittaa, ja voit soittaa jonkun käymään siellä, taikka suoraa palokunnalle! tämä vaatii pientä säätelyä palovarottimeen, että saat sen kytkemään releen yhteen, releestä vedät johdot kännykkäs suoravalintaan, jonka ohjelmoit soittaan sulle. möksällä on oltava sähköt, tai pieniaurinkopaneeli kännykälle.
KK maksutonta löytyykö 2013
säätäjäseppo
1
133
Vastaukset
- blokkiq
Globetel Kuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859