onko nykyään enää kk-maksutonta kännyliittymää? pitäis saada autopuhelimeen, joka on aina autossa varalla, jos jotain käy käyttöpuhelimelle.
prepaidi EI käy, koska siitä joutuu maksaan sen minimi 10 euroo vuodessa, kun jos se on oikeesti kk-maksuton, niin se pidetään yllä sillä alkuhinnalla, eli jos se maksaa sen 8-10 € se kortti, niin sitten maksaa, mutta vain kerran, senjälkeen voin unohtaa sen vaikka 50 vuodeksi.
jos soitan, saa maksu olla kalliimpi, vaikka euron minuutti, jos hätä on paha, niin mielummin maksaa ku ...
ja voin soittaa sellaseen numeroon, joka tietää soittaa takas liityymään, ni ei maksa mitää ikinä!
tällainen OLI aikanaan telefinlandilla, mutta ei o enää, ja saunalahden pipipäät soitti mulle siitä liittymästä niinpaljo, että lopulta myönnyin vaihtaa sen niille, piti olla kk-maksuton sauniksellakin, mutta eipäs ollukaan enää, valehtelivat perkeleet!
tällainen sopisi myöskin vaikka mökin palovaroittimeen kytkettäväksi, jos mökilläs syttyy tulipalo, näät omasta puhelimestas että "mökki palaa"- soittaa, ja voit soittaa jonkun käymään siellä, taikka suoraa palokunnalle! tämä vaatii pientä säätelyä palovarottimeen, että saat sen kytkemään releen yhteen, releestä vedät johdot kännykkäs suoravalintaan, jonka ohjelmoit soittaan sulle. möksällä on oltava sähköt, tai pieniaurinkopaneeli kännykälle.
KK maksutonta löytyykö 2013
säätäjäseppo
1
135
Vastaukset
- blokkiq
Globetel Kuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824817- 1882178
- 1321822
- 1751455
- 341425
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161371ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj201329- 351116
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3181091- 781013