hyvä @suomi24 -porukka, @jarnos24, kaikki treffipalstalaiset ja tänne alueelle satunnaiset eksyneet muutkin suomi24-palvelun käyttäjät,
Treffit-palvelun uudistus on viety oudosti läpi ja se näkyy nyt lopputuloksessa mikä on ollut täysi epäonnistuminen kaikin mittarein.
Kaikkeen en aivan voi kommentoida, koskapa en ole ollut läsnä nyt viimeisimmässä ponnistuksessa kuin marraskuun lopulta.. Tuntuu vain oudolta että suht toimiva 'vanha' Treffit-palvelu haluttiin ajaa alas ja uudessa on jätetty pois kaikki vanhan palvelun hyvät ja toinmivat ominaisuudet ja sitä vielä selitetään suomi24;n toimesta laajalla käyttäjille tehdyllä kyselyllä..
Tiedottaminen uudistuksesta on ontunut, ainakin se mitä minä olen kokenut, sinne joulukuun ensimmäiseen päivtysyritykseen asti jotakin tietoa tuli, tosin lyhyellä varoitusajalla mm. ajankohdasta ja toimista mitä tehdä ennen päivitystä.
Epäonnistunnen päivityksen jälkeen tiedostus loppui oikeastaan tyyten. Olisi voinut kuvitella että olisi kasvojenpesun paikka, mutta ei. Ainoa asia mikä jäi selväksi oli että päivitys siirtyy tammikuulle 2013.
Kun päivitys nyt tammikuussa koitti, tieto saatiin treffit-palvelun etusivulle vain alle 12 tuntia ennen tulevaa päivitystä... Jollakin vain unohtui koko asia. Sähköpostin sai osa 3 vuorokautta ennen määräaikaa. Sanon että osa, koska nämä suomi24-postitukset eivät ole koskaan toimineet. En ole yhtään viestiä saanut mm. tästä keskustelu-palvelusta omaan sähköpostiini, vaikka alueella ollut aika aktiivinen.. Ei toimi.
Ja tämä jälkihoito kaikkinensa... Ei vieläkään linkkiä uusitun Treffit-palvelun etusivulla, tai muuallekaan treffeissä tänne keskustelualueelle, joka on se koko palvelun kohtalon areena, paikka missä saa sanoa sanottavansa ja lukee muiden kommentteja palvelusta. On pyydetty että asioista kerrotaan, tiedotetaan paremmin - käyttötuki kommetoi että 'Miitä tarkoitat, mitä haluat?' Eihän tuo pitäisi olla vaikeea, käyttäjät haluavat tietoa ja haluavat että asioista kerrotaan muillekin kuin keskustelualueelle eksyneille.. Palvelkaa käyttäjiä, hyvä suomi24:n väki, se on se tärkein asia - ei näyttää iloista naamaa pomolle.
IT-ammattilaisen tuntuu tosi pahalta. Suomi24:n palvelujen ja Treffien käyttäjiä ei saa näin kohdella, Suomi24:n väki, kertokaa mitä teette, miksi teette ja kuinka se palvelua parantaa. Mutta kertokaa se meille niin että sitä ei tarvitse hakea ja metsästää.
Tiedonsaanti uhattu
3
87
Vastaukset
Palaute mitä uudistetusta Treffit-palvelusta halutaan, estetään jo lähtökohtaisesti. Treffien Opastus-osioissa on vain linkki palaute-sivulle, siinä jo kirpaisee pakollisena tietona nimi ja puhelinnumero - usealla jää palaute antamatta, kuten @suomi24 sen haluaakin. Miksi ei palautetta saa laittaa ilman puhelinta ja nimeä? Eikö riitä että on omalla nimimerkillä kirjautunut?? Vittuilua!!!
Toisaalta sitten keskustelualue 'Treffit uudistuu' ilmoittaa sisäpiirissään että tämä on se paikka missä voi vaikuttaa. Tässä keskustelupalsta missä kerrotaan mitä korjattu ja mitä ilmoitettu kehitysidoeina tuotekehitykseen.
Tämähän on aivan tarkoituksellista sabotointia @suomi24:n toimesta. Oteetaan se pakollinen palaute mikä tulee keskustelualueen kautta. Sehän jää väkisinkin pienekis kun treffit-palvelussa ei missään kerrota että palautetta voi laittaa myös suomi24-keskustelussa.
On pelleilty suomi24:n toimesta jo pitkään, väsytetty se vähäinenkin palaute tämän Treffit-palveliun osalta..
Kohta voi @jarnos24 todeta alaisilleen: "Hei, hoiditte homman hienosti, homma meni kuin suunniteltiin. Työtkin jatkuu teillä taas 6 kuukautta"Jos sinä et ole trolli tai työkyvyttömyyseläkkeellä mielenterveysongelmista niin olen kyllä todella yllättynyt. Sen verran ahkeraan tulee salaliittoteoriaa, että näitä viestejä lukiessa suorastaan viihtyy.
- hurahoo
Kaveri on oikeassa, suomi24:n toiminta on kuraa..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425811Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2175346Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers704542Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464312SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564091Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813786SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593199Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062470SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396
