Lueskelin täällä joskus aiemmin, että jostain voisi saada. Kun mitä minä itse olen googlettanut noita, niin ne on ihan jotain pilipali metallia.
Saako jostain kunnon teräksestä tehtyjä starttipistooleita?
15
1308
Vastaukset
- metalliliittolainen
Muutaman tunnin keittäminen etikkaliemessä pintakarkaisee ns. pilipalimetallista tehdyn starttarin. Painekeittimessä tehty karkaisu saa aikaan läpikarkaisun.
- liitossa kans
Sitten vaan poraa piipun .50 cal ja antaa paukkua.
- Ase Seppä
Hyviä neuvoja satelee kyllä, vielä jos haluaa piipun kromata jotta se kestää sitten tuhansia laukauksia niin kromimaalia vaan suhauttaa piippuun ja pikkuisen taas lämpä perää vaikka kosanilla jonka jälkeen nopeasti tosi kylmään veteen niin tarttuu ja kestää, kokemusta on!
- starttipistooli
Kiitos hyvistä neuvoista:D En kyllä usko että nikkeliä voi karaista teräkseksi... Edes tollein huumorilla...
Taidat olla vähän tyhmä...? - aseseppäluvialta
Onhan nikkelimarkkakin kovaa valuuttaa.
Oikeasti luoti lähtee sitä lujempaa piipusta mitä pehmeämpää on piipun materiaali. - rekiseppä jepualta
Tuonhan tietää tyhmempikin. Pehmeä piippuhan detonoituu tiukasti luodin ympärille ja näin ollen ei pääse syntymään ohivuotoja ja kaikki paine kohdistuu antamaan luodille nopeutta.
- starttipistooli
Piipun materiaalilla ei ole niin väliä, kun noita piippuja sattuu nyt saamaan niin paljon kun haluan.
Mutta sitä mietin, että voisko sellasen sovittaa startti pistooliin??? Ei ainakaan tollaseen nikkeli starttariin. Yhdellä tyypillä on nimittäin tollanen piippu laitettuna starttipistooliin ja toimii hyvin!
Mutta taidatte olla jotain 15kesäsiä? - starttipistooli
Ja on se vittu, kun rehellinen rikollinen yrittää tehdä laittoman aseen, ni ruvetaan heti vittuilemaan ja vääntää huumoria!!!:::::DDD
- aseeton seppä turust
Sitte ku alkaa paukuttelemaan sillä starttaripistoolilla, kannattaa kudit dipata ensin vaseliiniin, niin ne liukuu piipusta nopeampaa ja kuluttaa sitä nikkeli tai kromi pintaa huomattavasti vähemmän. Ihan perus molube on parasta. Lapin miehet kuuluu käyttävän myös anal_lubea.
Puolarin saa ku rakentaa suomikp lippaseen sopivan sovittimen. Noita kp lippaita saa mm. SA-kaupasta. Kannattaa vääntää pellistä kun muovi on haurasta pakkasella. Jos ei oo peltiä niin sitä saa vaikka naapurin micran pohjasta. - joukahaisen poika
Nykyään käytetään muovia aseissa niin ei tartte tehdä oikeaa asetta nikkelistarttarista vaan siihen riittää ihan muovinen lasten pyssy, esim vesipyssy, sellaiseen vaan sovittaa sopivan kokoisen teräsputken piipuksi, raapii jollakin sinne rihlan tapaiset urat. ei niiden tartte olla edes kummoiset sillä kyllä sieltä putkesta luoti johonkin suuntaan lähtee ja tällä tavalla saa ihan oikean muovirunkoisen aseen joka vetää vertoja ihan poliisien käyttämälle palveluspistoolille, kevyt kantaa vaikka lipas olisi täynnä 9 mm patruunoita.
- Jami16
Kyllä mä tein amiksessa starttarirevolverista sarja-automaatin ihan helposti kun liitin sihen konepistoolin rumpulippaan, onhan se sarja-automaatin lipas.Rullan akselin tarvii olla hyvässä rasvassa, muuten se ylikuumenee kun rulla pyörii niin vinhaa vauhtia sarjalla ammuttaessa. Open kanssa on sillä ammuttu koulun kellarissa ettei kukaan häiriinny. Seuraavaksi pitää tehdä sarja-automaattistarttirevolverin äänenvaimennin, ei löydy alan liikkeistä. Piipun päälle tulevaan vaimentimeen pitää vielä modifioida nestejäähdytys, on nimittäin kova kuumenemaan.
- Rami16,5
Virittele siihen tietokoneen puhallin ja pistä auton laturi hihnalla pyörimään rullasta ja virrota siitä sille puhaltimelle sähköt. Kyllä alkaa jäähtymään.
- Jore15,2
Mä otis omaan starttarireukkuun jäähytin puhaltajan iskän renautista. Ei kai näin talvella flektiä tarvita. Mulla siis vaan ilmajäähdytys. Toimii ainaskin näin talvella.
Renaultti on hyvä auto näin ampujaperheessä tilava ja turvallinen.
http://www.motorstown.com/images/renault-twingo-liberty-06.jpg - Ylimyskö
Räkänällien juttuja voivittu mitä paskaa.
- Vaihtorulla
Kateellinen olet kun ei sulla ole sarjaa ampuvaa starttarirevolveria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1924435Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313170Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma312884Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602766PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672753Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902615Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142351Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002119- 1081272
- 631128