Mihin aikaan näyttelyyn?

Näyttelyohjeissa mainitaan että kehässä pitäisi olla tuntia ennen kehän alkua mutta jos koira on kehässä suunnilleen kuudeskymmenes ja ennen sitä on vielä toinen rotukin niin onko siellä oikeasti oltava jo silloin vai vasta tuntia ennen sitä omaa arvioitua aikaa?
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuntia ennen oman kehän alkua riittää.

Äänestä

Se riittää, että on tuntia ennen oman rodun kehän alkua kehän lähettyvillä. Siten, että kuulet, jos kehäsihteeri huutelee oman rotusi numeroita kehään.

Tämä siksi, koska sääntöjen mukaan kehä voidaan aloittaa tuntia ennen ilmoitettua, jos edelliset arvostelut menneetkin nopeammin kuin on suunniteltu.

Ja tietysti pitää seurata mitä siellä omassa kehässä tapahtuu, missä vaiheessa edellisen rodun arvostelu on yms.

SIIS ennen OMAN RODUN arvostelun alkua.

Äänestä
  • Näyttelysääntöjen mukaan :
    Kehätoimitsijat huolehtivat siitä, että aikataulua noudatetaan. Arvostelua ei saa aloittaa ennen
    aikatauluun merkittyä kellonaikaa, elleivät kaikki luokan koirat ole paikalla.
    Aikataulua laadittaessa lasketaan tuomarin arvostelevan 15 -20 koiraa tunnissa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täh? kirjoitti:

Näyttelyohjeissa mainitaan että kehässä pitäisi olla tuntia ennen kehän alkua mutta jos koira on kehässä suunnilleen kuudeskymmenes ja ennen sitä on vielä toinen rotukin niin onko siellä oikeasti oltava jo silloin vai vasta tuntia ennen sitä omaa arvioitua aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu