Terve vaan! Asia on nyt näin, että olen hankkimassa 8kk esikoispojallemme kömpelöiden turjake-yhdistelmävaunujen sijaan näppäriä, ketteriä ja pieneen tilaan meneviä rattaita. Rankan Googlettamisen ja lastentarvikekauppiaiden tenttaamisen jälkeen olen päätynyt siihen, että hommaamme joko Britaxin B-Agilet tai Brion Racet. Olisin enemmän kuin kiitollinen, jos jollakulla olisi täällä ihan minkä sortin kokemusta tahansa jommasta kummasta tai molemmista rattaista! Plussia ja miinuksia kehiin. Tietysti jos jollain olisi vielä jokin merkki ja malli suositeltavana, niin ehdotukset otetaan vastsaan :)
Lisäksi tahtoisin tietää ratasneitsyenä, että onko parempi, että rattaissa on kääntyvät etupyörät vai kenties kääntymättömät? Voisin maalaisjärjellä ajateltuna kuvitella, että kääntyvät on ketterämmät. Lisäksi pitäisi kulkea lumessa suht mielekkäästi. Voisitte myös kertoa jotain muuta mitä rattaiden ostossa tulee ottaa huomioon, kiitos!
Britax B-Agile VAI Brio Race?
mammamay
1
313
Vastaukset
- Hyväksi havaitut
Agileen on saatavana myös ns. talvipyörät, jotka on kääntymättömät akselin päissä olevat, kiinnitys eturenkaiden paikalle, on samaa kokoa kuin takarenkaat. Helppo vain naksauttaa paikoilleen. Hinta viiden kympin seutuja. Renkaita voi sitten vaihtaa kelin mukaan. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait253148Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3793Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68760Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3710Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35607Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20549- 41540
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3529- 40521