laskettelu

voiko laskettelusuksien pohjassa olevia naarmuja korjata
3236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi. Pienempiin riittää pohjan hiominen. Syvempien paikkaamiseen on omat aineet.

Äänestä

Menet urheiluliikkeeseen jossa on oma suksihuolto ja pyydät saada ostaa paikkapuikon suksen pohjalle. Puhdistat naarmun alueen ensin hyvin. Sitten sytytät puikon kärjen palamaan ja tiputat sulaa paikka-ainetta uraan. Aineen jäähdyttyä veistelet esim. mattopuukolla ylimääräiset pois ja sitten vielä hiekkapaperilla tasoitat. Veisin vielä koneeseen hiottavaksi pohjat toimenpiteen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toni12 kirjoitti:

voiko laskettelusuksien pohjassa olevia naarmuja korjata

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu