Säkylä

Täh?

Säkylän kunnassa osataan huumori.

Eurasta päin tullessa on iso kyltti: Raikkaiden tuulien kunta. Siinä vieressä on Lännen tehtaitten jätevesialtaat ja HAISEE AIVAN SAIRAASTI, aina.

5

709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivan

      Mutta kyltti saa olla siinä, koska joskus tehtiin tutkimus, että sieltä ei hajuja tule. Kyltistä on useasti valitettu, mutta koska on tutkittua, että ei haise, niin ei kai sitten voi haista. kyllä silti minun nenässäni ainakin haisee.

    • Satu

      ..usein kun mentiin kultia inttiin katsomaan tai sieltä hakemaan siskon kanssa niin naureskeltiin sitä että kauhee käry on aina siinä kohtaa missä se kyltti on.

    • Hajuista

      Kun olen tässä haisevan altaan vieressä asunut yli 20 vuotta niin voin kertoa ettei se allas todellakaan haise aina.. Ja hassua on sekin että se haju on yleensä siellä ohikulkutien puolella, joten me ketä täällä asutaan niin ei hajuja edes huomata..

    • wahuu

      He, jotka asuvat tai työskentelevät jatkuvasti tehtaalla tai sen liki, ovat varmaankin tottuneita niihin hajuihin. Nykyisinhän se kyltti on siirretty sille reitille, kun tullaan Huittisista päin.

    • wahuu

      KESÄLLÄ KAISLIKOSSA KUHISEE on nykyään se kyltti, joka Tehtaiden nurkilla sijaitsee. Vielä ei ole keksitty, että jotakin Joulupukkijuoksuun liittyvää pitäisi johonkin kylttiin kirjoittaa. Pitikö se nyt sitten kirjoittaa? Täytyy toivoa, että kunnan päättäjät eivät koskaan lue tätä ehdotusta. Kunnalla on muutenkin hankalaa tuon talouden kanssa, joten olisi täysin turhaa repiä rahaa uuteen mainoskylttiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      213
      2662
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      101
      1879
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      217
      1641
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1515
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1366
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      47
      1207
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      47
      1136
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      106
      1001
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      53
      903
    10. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      875
    Aihe