Nyt kansalaisaloitteemme on mahdollista allekirjoittaa myös internetin kautta os.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/63
(sähköinen allekirjoitusmahdollisuus alkanut tänään, eli 18.1.2013)
(kansalaisaloitteen teksti)
"KANSALAISALOITE jossa vaadimme, että Suomen suurpetokanta rajoitettava niin pienelle tasolle, että se ei uhkaa maaseudun ja haja-asutusalueiden elinkeinoja, porotaloutta, metsästyskoiraharrastusta, luonnon monimuotoisuutta eikä ole turvallisuusriski ihmisille.
* Ihmisiä pelkäämättömät suurpedot poistettava populaatiosta."
LINKITTÄKÄÄ KAIKKIALLE JA OLKAA AKTIIVISIA:
(linkitykset facebookiin, internetin keskustelupalstoille, sähköpostina ystäville jne.)
Imatralla 18.01.2013
- Suurpedot ja Luonto ry -
(SjL)
ALLEKIRJOITA KANSALAISALOITE SÄHKÖISESTI:
1
185
Vastaukset
- Koirat kiinni
Miten ne eivät vielä pari vuotta sitten häirinneet ketään, mutta nyt kun ovat oikein vähiin käymässä, ovatkin äkkiä aggressiivisiksi muuttuneet?
Oikein pelottaa sen Suomen viimeisen suden aiheuttamat tuhot sitten. Varmaan syö kokonaiset kylät tyhjiksi.
Ihmisten pitäisi harjoittaa sitä kuuluisaa maalaisjärkeä. Laumanvartija lehmien seuraan ja metsämiesten pitäisi jättää sinne metsäänkin jotain syötävää (eli kun niitä hirvilupia ei tule, niin ei mennä omine nokkineen hakemaan yhtä), ottaa koiransa sisälle öiksi ja PIRU VIEKÖÖN JÄTTÄÄ MUIDEN KOIRAT RAUHAAN. Pitääkö sitä muiden koiria alkaa korpeen muiluttaa, että saatte niitä lööppejä väännettyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 904024
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2031552- 761410
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401110Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051040Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3261033- 48969
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en135942Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86919- 98909