Nyt kansalaisaloitteemme on mahdollista allekirjoittaa myös internetin kautta os.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/63
(sähköinen allekirjoitusmahdollisuus alkanut tänään, eli 18.1.2013)
(kansalaisaloitteen teksti)
"KANSALAISALOITE jossa vaadimme, että Suomen suurpetokanta rajoitettava niin pienelle tasolle, että se ei uhkaa maaseudun ja haja-asutusalueiden elinkeinoja, porotaloutta, metsästyskoiraharrastusta, luonnon monimuotoisuutta eikä ole turvallisuusriski ihmisille.
* Ihmisiä pelkäämättömät suurpedot poistettava populaatiosta."
LINKITTÄKÄÄ KAIKKIALLE JA OLKAA AKTIIVISIA:
(linkitykset facebookiin, internetin keskustelupalstoille, sähköpostina ystäville jne.)
Imatralla 18.01.2013
- Suurpedot ja Luonto ry -
(SjL)
ALLEKIRJOITA KANSALAISALOITE SÄHKÖISESTI:
1
194
Vastaukset 1
- Koirat kiinni
Miten ne eivät vielä pari vuotta sitten häirinneet ketään, mutta nyt kun ovat oikein vähiin käymässä, ovatkin äkkiä aggressiivisiksi muuttuneet?
Oikein pelottaa sen Suomen viimeisen suden aiheuttamat tuhot sitten. Varmaan syö kokonaiset kylät tyhjiksi.
Ihmisten pitäisi harjoittaa sitä kuuluisaa maalaisjärkeä. Laumanvartija lehmien seuraan ja metsämiesten pitäisi jättää sinne metsäänkin jotain syötävää (eli kun niitä hirvilupia ei tule, niin ei mennä omine nokkineen hakemaan yhtä), ottaa koiransa sisälle öiksi ja PIRU VIEKÖÖN JÄTTÄÄ MUIDEN KOIRAT RAUHAAN. Pitääkö sitä muiden koiria alkaa korpeen muiluttaa, että saatte niitä lööppejä väännettyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45727
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit49640- 53618
- 79614
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 50563
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190551