Vuokrapyörät ja pyöräilyklubit?

Hei. Tietääkö joku, voiko Funchalissa vuokrata pyöriä? Onko pyöräilyklubeja?
3281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moottoripyöriä on ainakin tarjolla vuokralle, miksei siis polkupyäriäkin :)

Äänestä

Kyllä voi, esimerkiksi kauppakeskus Forumista saa vuokrapyöriä. Turisteille tarkoitettuja pyöräilyklubeja on myös, pyörän saa sieltä vuokralle. Harrastus on täällä nousussa, pyöräilevien turistien ryhmiä näkee kaupungilla usein. Ihan oikea pyörätiekin löytyy Piornais - nimisestä kaupunginosasta.
Maasto täällä ei ole hyvä pyöräilijöille, jyrkkiä mäkiä on joka paikassa ja vilkas liikenne haittaa myös jonkin verran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannele kirjoitti:

Hei. Tietääkö joku, voiko Funchalissa vuokrata pyöriä? Onko pyöräilyklubeja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu