Kävin muissa asioissa eläinlääkärissä ja olin aika stressaantunut enkä keskittynyt. Vasta kotona tajusin, että hän oli kommentoinut ”hiukan sameita silmiä” ja totta vieköön, niinhän tietyissä valaistustilanteissa ne ovatkin. Koira on 11-vuotias.
Po. paikka tuntuu laskuttavan mistä tahansa 250-300 euroa (kaksi kokemusta), joten sinne en taida enää mennä edes kysymään mitään. Pitäisikö mennä muualle eli onko syytä huoleen?
Leikkaukseen ei kuitenkaan ole varaa.
Sameat silmät
3
2326
Vastaukset
- surkeee
Harmaakaihi, hiipien tulee ikääntyvän koiran silmään. Vanhenemisprosessia. Ei aiheuta kipuja, eikä sille mitään tehdä. Näkö huononee, kunnes ihan sokeaksi lopulta.
- Kysyvä Myyrmäestä
Kiitos! Jotain tällaista olin ns. toivonutkin. En siis sokeutumista enkä varsinaisesti sitäkään, että tilannetta ei voisi korjata, rahatilanteestani huolimatta, mutta että se on normaalia. Vanha olen itsekin.
Yksi koirani aikanaan sokeutuikin, mutta yksi eli 13-vuotiaaksi täysin kirkkain silmin.
- sheltt1
juu kaihilta kovasti kuulostaa. hyvin yleistä vanhoilla koirilla niinkun ihmisilläkin. koirilta ei taideta kaihia leikkailla, mutta muista huomioida lenkeillä ja uusissa tilanteissa koiran salaa huonontuva näkö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 773174
- 492400
- 322107
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812102- 1371879
- 311745
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313291701Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne91546Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51260Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61234