Eemil vai Emil? Ja toiset nimet hakusessa :o

Otsikossa siis kysymys tulikin. Tarkoituksena olis siis 2 toista nimeä laittaa. Päässä on pyörinyt mm. Alexander kolmanneksi nimeksi, mutta mikä väliin? Voi muitakin ehdotuksia laittaa tulee :).

P.s. tiedän että näitä keskusteluja on paljon, mutta tuntuu ku olisin käyny ne kaikki läpi :o
113695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eemil Otto Alexander
Eemil Isak Alexander
Eemil Markus Alexander
Eemil Miko Alexander
Eemil Jooa Alexander
Eemil Nikolai Alexander

Emil Rene Alexander

Äänestä

Eemeli Ere Santeri

Äänestä

Mä pidän tosta Eemil Miko Alexander ja Joona nimeä oon myös pyröritellyt, mutta ei ehkä Jooa kumminkaan. Eemeli nimstä en taas tykkää :P.. Joko eemil tai emil (; Mies haluis varmaa ton eemilin , koska sitä kutsutaanki niin.. Joten no periaatteessahan se on ihan se ja sama :D. Et ehkä me laitetaa se eemil sitte... toiset nimet edelleeen hukassa. eli lisää vaan jos jaksatte vaivautua :--)! Mä oon niin huono miettii näitä..
Eemil Miko Alexander ja Eemil Joona Alexander nyt harkinta listalla.. Vai onko Eemil Joona Oliver parempi?

Äänestä

Eeti
Eeli
Erkka

Äänestä

Erno
Erto
Eetu
Eeki
Elmo

Äänestä

Eemil on parempi kuin Emil! Ja Eemil Joona Oliver on tosi hyvä nimi. Alexander ei ole kiva, eikä jotenkin sovi pohjoismaalaisen kuuloiseen Eemiliin... Siis Eemil Joona Oliver tai vaikka:

Eemil Joona Aleksi
Eemil Joona Aleksis
Eemil Joona Akseli
Eemil Arttu Oskari
Eemil Arttu Mikael
Eemil Arttu Samuel
Eemil Miko Alvar
Eemil Miko Artturi
Eemil Niko Kasperi
Eemil Niko Valtteri
Eemil Aaro Oliver
Eemil Aaro Joonatan

:)!

Äänestä

Juu kyl me ollaa nyt päädytty tohon Eemiliin. Niiin ehkei alxander ole sopiva kun ei siihen väliinkää löydi mitään nimeä mikä rimmaisi.

Lisää ehdotuksia otetaan vastaan :)

Äänestä

Emil i Lönneberga

Eemil Lönne Per-Owe

Äänestä

lisää ehdotuksia vaan :--) ! Hyvä että oon hyvissäajoin liikenteessä ku en haluis mitään viimetingan hätänimeä :/..

Äänestä
  • Eemil on hirveä nimi hyi

    Äänestä

Eemil Joona Oskari. Olivereita jo liian paljon.

Eemil Miko Kasperi
Eemil Nino Aleksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mirkku kirjoitti:

Otsikossa siis kysymys tulikin. Tarkoituksena olis siis 2 toista nimeä laittaa. Päässä on pyörinyt mm. Alexander kolmanneksi nimeksi, mutta mikä väliin? Voi muitakin ehdotuksia laittaa tulee :).

P.s. tiedän että näitä keskusteluja on paljon, mutta tuntuu ku olisin käyny ne kaikki läpi :o

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu