Moi. Olen harkinnut vakavasti munasolujen luovutusta, koska itselläni jo neljä lasta ja en aio lisää hankkia =) En kuitenkaan halua "hukkaan heittää" hyviä soluja, joten tietääkö kukaan voiko täällä päin suomea luovuttaa niitä? En pysty matkustamaan etelä-suomeen monia kertoja kuussa ihan lapsien ja töiden takia. Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista.
Munasolujen luovutus Pohjois-Savossa
Haluaa auttaa
488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lapsella tarvii olla isä ja äiti. Koskaan ei ole hyväksi nimettömänä pysyminen. Lapsi tarvii jo ihan elämäänsä varten tiedot isästä. Tautiperimät, geenit... ja ettei vaan tulevaisuudessa lähisukulaisen kanssa päätyisi naimisiin.
Mutta huh tätä nykymeininkiä.
Minun lapsillani on kiitos vaan isä =) ja mitä pahaa jos haluaa luovuttaa omia munasolujaan niitä tarvitseville? Tai sitten en vain ymmärtänyt tuota vastausta, mutta kiitos nyt kuitenkin "valaisusta" isän tarpeesta =D
Olettaisin, että kuopiossa onnistuu.
tai kälviällä