Protaras & Althea Beach

Ei ennen kyproksella

Olisko kokemuksia kyseisestä hotellista... Olemme suunnitelleet matkaa syyslomalle(lokakuu), mutta en ole löytänyt pahemmin kokemuksia kys. hotellista. Sen tiedän, että nähtävää voisi olla enemmän Pafoksen suunnalla, mutta lasten kanssa kun menemme niin hyvät rannat olisivat tärkeät =) Kaikki tieto on tervetullutta!

3

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • i love kypros

      hei kyseisestä hotellista ei ole kokemusta,mutta protaraksesta jonkin verran.rannat tosiaan aivan ihanat ja kannattaa lähteä katsomaan cavo gregon kallioita sinne pääsee monella laivalla ja myös taxilla jouhevasti .myös famagustan aavekaupunki on näkemisen arvoinen,rauhallinen ihana paikka,sinne taas elokuussa suuntaamme.

      • Ei ennen Kyproksella

        Kiitos vastauksestasi, i love kypros! Matka on nyt varattu, mutta hotelli vaihtui Nausicaa Beach -hotelliin =) .
        Misä päin nuo cavo gregon kalliot sijaitsevat, onko pitkä matka? Lokakuussa taitaa kuitenkin olla vielä ihan siedettävät ilmat, lämpöä kun kaipaamme. Pitääpäs mennä googlettamaan nuo kalliot.
        Kaikki vinkin ovat tervetulleita! Meitä lähtee reissuun kaksi aikuista ja kaksi lasta (10 ja 13 v.)


    • i love kypros

      muutama kilometri,kannattaa ehdottomasti mennä laivalla niin näkee kalliot upeudessaan,ja pääsette uimaan siniseen laguuniinja samalla näette rakkauden sillan missä hyvällä tuurilla juuri vihitty pari seisoo..laivoja lähti ainakin rannan toisesta päästä teidän hotkulta katsottuna.voi olla että pysähtyvät jossain lähempänä teitä.lokakuussa on vielä hyvinkin lämmin n.28 astetta joten tarkenee.agia napasta löytyy sitten huvipuisto mikä oli kiva paikka,lapset varmasti tykkäävät,siellä myös isommat kaupat ja vähän huokeemmat hinnat kuin protaraksssa.muistaakseni agia napan lähellä myös suuri vesipuisto.me rakastuimme täysin protatarakseen,elokuussa menemme 2 viikkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      106
      2951
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      153
      2083
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      63
      2052
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      107
      1779
    5. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      34
      1714
    6. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      31
      1592
    7. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      145
      1388
    8. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      416
      1133
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      21
      1099
    10. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      262
      1055
    Aihe