Protaras & Althea Beach

Ei ennen kyproksella

Olisko kokemuksia kyseisestä hotellista... Olemme suunnitelleet matkaa syyslomalle(lokakuu), mutta en ole löytänyt pahemmin kokemuksia kys. hotellista. Sen tiedän, että nähtävää voisi olla enemmän Pafoksen suunnalla, mutta lasten kanssa kun menemme niin hyvät rannat olisivat tärkeät =) Kaikki tieto on tervetullutta!

3

543

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • i love kypros

      hei kyseisestä hotellista ei ole kokemusta,mutta protaraksesta jonkin verran.rannat tosiaan aivan ihanat ja kannattaa lähteä katsomaan cavo gregon kallioita sinne pääsee monella laivalla ja myös taxilla jouhevasti .myös famagustan aavekaupunki on näkemisen arvoinen,rauhallinen ihana paikka,sinne taas elokuussa suuntaamme.

      • Ei ennen Kyproksella

        Kiitos vastauksestasi, i love kypros! Matka on nyt varattu, mutta hotelli vaihtui Nausicaa Beach -hotelliin =) .
        Misä päin nuo cavo gregon kalliot sijaitsevat, onko pitkä matka? Lokakuussa taitaa kuitenkin olla vielä ihan siedettävät ilmat, lämpöä kun kaipaamme. Pitääpäs mennä googlettamaan nuo kalliot.
        Kaikki vinkin ovat tervetulleita! Meitä lähtee reissuun kaksi aikuista ja kaksi lasta (10 ja 13 v.)


    • i love kypros

      muutama kilometri,kannattaa ehdottomasti mennä laivalla niin näkee kalliot upeudessaan,ja pääsette uimaan siniseen laguuniinja samalla näette rakkauden sillan missä hyvällä tuurilla juuri vihitty pari seisoo..laivoja lähti ainakin rannan toisesta päästä teidän hotkulta katsottuna.voi olla että pysähtyvät jossain lähempänä teitä.lokakuussa on vielä hyvinkin lämmin n.28 astetta joten tarkenee.agia napasta löytyy sitten huvipuisto mikä oli kiva paikka,lapset varmasti tykkäävät,siellä myös isommat kaupat ja vähän huokeemmat hinnat kuin protaraksssa.muistaakseni agia napan lähellä myös suuri vesipuisto.me rakastuimme täysin protatarakseen,elokuussa menemme 2 viikkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6208
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5687
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2703
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2128
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1828
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe