Uskallanko päivittää lumia 710-puhelimen WP 7.8-versioon NaviFirmillä ja Nokia Care Suitella? Osaan tehdä sen, mutta voiko puhelin mennä rikki?
Epävirallinen WP 7.8 Lumiaan
Lumia 7.8
101045
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei kannata päivittää. Kannattaa mieluummin odottaa virallista versiota.
Milloin se tulee? Monessa englanninkielisessä sivustossa lukee että päivitykset aloitetaan 31.1.2013. Tuleeko se Suomessa samaan aikaan?
Tuolla toisaalla oli että DNA ja Soneran asiakkaille on Lumian updeitit alkanu!
Jostakin linkistä luin viimeviikolla että wp 7.8 päivitys tulisi ekana Lumia 800:een, ja vasta jonkin ajan kuluttua 900:een, 710:iin ja 610:iin.
Harmi kun kadotin linkin, mutta alkuvuodesta ihan kohta siis pitäis alkaa päivityksiä saamaan.
En kyllä suosittele mitään "epävirallista" laittamaan.
Se tulee ensin Lumia 8000:een.
Mutta tarkkaa päivää ei tiedä jormakaan. Kaveri Nokialta tietää, mutta ei saamari saa kertoa :)
http://www.nokia.com/fi-fi/tuotteet/windows-phone-7-8-update/
lukee että päivitys pitäis tulla tää kuukaus...
en jaksa odottaaa!!!!!
Vapunen@ "Ei kannata päivittää. Kannattaa mieluummin odottaa virallista versiota."
Tuo on kyllä täysin "virallinen" ja sama päivitys mikä myös "virallisesti" julkaistaan tai lähinnä tulee kaikkien saataville. Se miksi se tulee tipoittain osalle ensin ja osalle myöhemmin on aika selvä asia, jos Vapunen hiukankin asiaa miettii syvällisemmin.
Tuo nyt vaan sattuu oleen pikkukikka millä sen päivityksen saa nopeammin. itellä toiminut sangen mallikkaasti kun tuon päivityksen kikkailin. Mitään sinänsä erityistä tuossa ei tule, jos nyt ei jonkun erityisen tärkeäksi kokemaa (muokattavaa käyttöliittymää) lasketa :D
http://m.puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2013/02/01/paivita_lumiasi_heti_pienen_kikan_avulla
Vapunen@ "Kirjoittaja on poistanut tämän viestin"
Ok! (?) :)
Omaan lumia 900 sain tuolla kikalla, yksi päivitys tuli ennen wp 7.8 :)
meillä on kaks lumiaa yks 800 johon tuli jo aikoi sitten se 7.8 (31.1.13) mutta siihen toiseen eli 900:seen ei tuu millään vaik tajusin ku luin ett ois jo pitäny tulla mutt ku zunekaan ei löydä ?? O_o woooot?