Mallia taidekuville tai taitavaa kirjoittajaa

Moi! Kiinnostaako olla MALLINA taidekuville? Minun töitäni on www.julius.fi

En maksa korvausta, mutta malli saa kuvista kopiot itselleen ja luvan käyttää kuvia missä itse haluaa.
Kuvaan Helsingissä, mahdollista myös että kuvataan asunnollasi jolloin kuviin tulee sinua/sieluasi/persoonallisuutta ympäristön kautta.

Otan valokuvia värillisiä ja mustavalkoisia. Osasta teen digitaalisia taideteoksia ja osasta öljyvärimaalauksia. Osasta kuvista teen t-paitoihin printtejä. Tyyli vaihtelee klassisemmasta rohkeampaan ja runsaampaan. Klassisemmillaan tyyli on Nobuyoshi Araki ja Helmut Newton :in tyylistä. Ja runsaammissa fetissistä, eroottista, surrealismia, poliitista ja poptaidetta. Esim. Kukkia haluan käyttää koristeena.
Kuvien rohkeus vaihtelee mallin rajojen mukaan voi olla valkoiset pikkuhousut päällä tai kokonaan alasti tai pelkät kasvokuvatkin käy.

Kysy lisää? Onko sinulla toivomuksia tai omia ideoita?

Kiinnostaako KIRJOITTAA tekstejä minun kotisivuilleni? Kirjoittajan nimi mainitaan mielellään aina tekstin lopussa. Biografia, Artiststatement, Luonnehdinta ja/tai analyysi taiteestani ja mahdollisesti haastattelu sinun, haastattelijan ja minun, taiteilijan välillä.

Lähetä sähköpostia osoitteeseen: [email protected]

-Julius

1

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kielinä suomi ja/tai englanti ja mahdollisesti muut kielet jos onnistuvat esim. saksa, ranska, japani, kiina yms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      16
      2356
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      897
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      828
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      821
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      797
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      766
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      735
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      722
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      673
    Aihe