Common rail diesel

Onko renaultin dti moottori common rail diesel?
3522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on perinteinen suoraruisku jakajapumpulla.

Äänestä
  • Onko varmaa tietoa ettei 1.9l dti megane ole commonrail?

    Äänestä

  • Petri kirjoitti:

    Onko varmaa tietoa ettei 1.9l dti megane ole commonrail?

    eli commonrail riisseli on dti:n jälkeen markkinoille tullut dci -moottori, joka siis nakuttaa myös uusien rellujen keulalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petri kirjoitti:

Onko renaultin dti moottori common rail diesel?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu