snorklaajien liveboard reissut??

snorkkeloitsija

"Khao Lakista järjestetään myös snorklaajille suunnattuja liveaboardeja Ko Similanille. Retkien sanotaan olevan ainoita laatujaan maailmassa."

Kellään kokemusta kyseisestä reissusta? Mitäköhän hintatasoa ovat? Mistäköhän niitä voisi Khao Lakin alueella kysellä?

2

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poseidon Bungalowsin järjestämä snorklaajien liveaboard-retki on ollut ainakin itselläni yksi ikimuistoisimmista retkistäni Thaimaassa. Suosittelen!!! Kannattaa varata paikka etukäteen, täältä löytyvät yhteystiedot:
      http://www.minnethaimaassa.com/khao-lak/khao-lak-tee-ja-nae/
      Hinta kolmen päivän ja kahden yön retkeltä oli viimeksi 8200 bahtia eli reilut 200 euroa. Khao Lakissa toimii nykyisin kilpailevakin yritys, mutta valitsisin edelleen tuon Poseidon Bungalowsin, jolla on vuosin kokemus. Poseidonin reissut pitää varata maililla (hakevat sitten hotellilta), mutta kilpailijalla on myyntipulju Khao Lakin keskustassa.
      Poseidon Bungalowsin omistaja oli itse asiassa ensimmäisiä, joka ylipäätään järjesti Khao Lakista minkään sortin matkoja Similanille.

    • nbmmnbnb

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      60
      5780
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4737
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4212
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      66
      3714
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3671
    6. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3401
    7. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      87
      3382
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      69
      3233
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2921
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2591
    Aihe