New Yorkin hotellien hinnat (taas kerran)

Aada.

Lähden matkaan kevään aikana ennen toukokuuta. Mitään luksushotellia en odota saavani tämän kaupungin hintatasolla, mutta vinkkailkaahan vähän.

Jos tahtoo hotelliin jossa on
1. oma WC ja kylpyhuone
2. hyvällä paikalla
3. suht lähellä metroa
4. ei luteita ja muita ötököitä
5. parhaat aikansa nähnyt, mutta puhdas ok-tasoinen huone

Millä budjetilla pitäisi odottaa saavansa viettää yöt? $100, $150 vai $200? Alunperin matkaan oli ajateltu pääsevän alle $100/yö mutta nyt kun on alkanut selata eri majoitusvaihtoehtoja, on ensinnäkin hieman haastavaa löytää kriteerit täyttävä hotelli hyvällä hinnalla. Aiemmissa keskusteluissa ei montaa paikkaa ole selkeästi mainittu, mutta jostain syystä suomalaiset näyttää suosivan Pennsylvaniaa joka vaikuttaa hieman hämärälle paikalle..

5

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monskuliina

      Suosittelen Pod 51 -hotellia!

    • monskuliina

      Suosittelen Pod 51-hotellia. Se on hyvällä paikalla ja siisti. Sieltä löytyy huoneita joissa on oma kylpyhuone mutta myös huoneita jaetulla kylpyhuoneella. Jaetut kylpyhuoneet ovat käytävällä ja jokainen on omassa "kopissa" eli ei tarvitse suihkutella kenenkään kanssa. Ne ovat myös todella siistejä ja aina vapaana.

    • matkailija-x

      100 $ ( verot n. 15%) on aika alhainen hinta mihin vuodenaikaan tahansa.

      Tunnetko Priceline.comin "name your own price"-mahdollisuuden? Tarjoat tietyltä alueelta haluaminasi päivinä tietystä tähtiluokituksesta "omaa hintaasi", Priceline joko hyväksyy tai hylkää tarjouksen. Hotelli selviää vasta kun tarjous on hyväksytty, eikä sitä voi enää perua. Olen kuitenkin aina ollut tyytyväinen hotelleihin ja käyttänyt Pricelinea paljon.

      Paras hinta-laatu-suhde on 3-5* hotelleissa, Etelä-Manhattanilla ja Chelseassa on enemmän uudehkoja hotelleja kuin esim. keskikaupungilla, joten näiltä alueilta voi helpommin saada siistin hotellin hyvään hintaan. Osa keskikaupungin hotelleista on jo parhaat päivänsä nähneet, vaikka tähtiä olisi 3-4.

    • spende1

      Katso booking.comista z hotel. Ei manhattanilla mutta lähellä ja upeet näköalat.

    • New York Hotellit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe