Sattuisikohan kenelläkään olemaan kokemusta tai tietoa Oulun kattoliikkeestä. Saimme heiltä edullisen kattoremonttitarjouksen, ja kysyttäessä asiantuntevalta vaikuttavaa selostusta, mutta kokemuksia ei tunnu tästä liikkeestä löytyvän miltään keskustelupalstalta... Tosin liekö se vain hyvä merkki, /kun ihmiset eivät ole tulleet firmasta valittamaankaan? :D
Mutta olisihan se silti aina mukavampi hyväksyä tarjous, jos kuulisi edes jonkun hyvän kokemuksen. :)
Kokemuksia Oulun kattoliikkeestä?
14
5989
Vastaukset
- Voi ei
No hei sinne,
Kattotutka on aivan kaamee. Pellit asennetaan vasaralla ja jälki on jotain elämä suurempaa.- cöcjvöh
niin no pellit kuuluu asentaakin vasaralla ja nuijalla hyvinkin pitkälti.
- pettynyt5
Meillä myös erittäin huonoja kokemuksia tuosta firmasta. En voi suositella kenellekkään.
- iso vee
Samat on meillä kokemukset kuin nimimerkillä Kuasinennnn. Hommat tosiaankin jätetään tuossa firmassa kesken milloin milläkin verukkeella ja hommat tehdään juosten kusten eikä niitä tulla korjaamaan lupauksista huolimatta. Täälläkin harmittaa isolla veellä.
- kuullu ja nähny
oulun kattoliike ja kattokaasinen. molemmista kuullu että tekijät on mitä sattuu, niin voiko olettaa että tekee laatua.
- 3 vuotta taist.
Laatu huonoa ja eivät pidä sovituista asioista kiinni ollenkaan.
- Oulussa pettynyt
Oulun Kattoliike Ky:n toiminta on todella ala-arvoista, enkä voi suositella sitä kenellläkkän. Aikatauluja ei noudateta, käynneistä ei sovita, työ tehdään huonosti, virheitä ei korjata ja takuusta ei pidetä kiinnin.
- harmittaa4
Meillä aivan samat kokemuksen Oulun kattoliikkeestä, kuin Oulussa pettynyt. Toiminta kaikenpuolin ala-arvoista.
- Näin se vain on.
Kaikki firmat muuttuu huonoiksi kun tulee maksunaika.Pitäis kerätä sitä RAHAA ennakkoon.
- Jo vanha rakentaja
Oulun Kattoliike Ky:stä ei ole mitään kokemusta. Kattotutka Oy on ylivoimaisesti paras konesaumakattoja urakoiva kattoliike Oulussa ja ympäristössä. Konesaumattun katon monet yksityiskohdat tehdäänkin käsityönä, jossa tarvitaan tarkoitukseen soveltuvaa peltivasaraa ja muitakin käsityökaluja. Aidossa konesaumatussa katossa näkyy tekijän käden jälki ja pitääkin näkyä. Tulin tälle keskustelusivulle sen vuoksi, kun tuossa alussa moitittiin Kattotutkaa. Olen teettänyt heillä kymmeniä suuria ja vaikeita kohteita. Eikä koskaan ole ollut mitään moitittavaa. Lumijoen kirkon katto on paras esimerkki heidän osaamisestaan. Hoitavat kaikki jälkityöt viimeisen päälle. Oulun Kattoliikeellä näyttää olevan mainos perintäsivuilla?
- Näinsevaanmenee
Kattotutka/omakatto
Kokemuksesta voin sanoa että kattotutka on lestafirma.Ajattelevat että niillä oikeus kusettaa asiakkaita ja työntekijöitä.
Omakatto nimellä pyörittävät omakotitalojen kattoremontteja mitä toinen lestafirma smarttia myy.
Siinä tulee jo välistä vetäjiä monta jotka tonnitolkulla hamuaa rahaa välistä viikon työstä.
Työntekijöille sitten paskapalkkoja maksavat eikä asentajat edes oikeasti tiedä mitä niille maksetaan kun tilanteen mukaan mitä sattuu urakoita annetaan.
Ei kannattais kenenkään tuohon firmaan sekaantua jos haluaa nukkua yönsä rauhassa.- Anonyymi
Onko vieläkin tosiaan noin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko vieläkin tosiaan noin?
Loppui tuo homma omaan mahdottomuuteensa. Ei mitään perehdytystä, katolle vaan ja urakat todella huonoja. N 400-500e rintamamiestalon katosta urakka ja se jaetaan kahdelle.
Itse sain tingattua takuutuntipalkan minulle ja työparille, muut ei saanu. Työmaat oli jopa 5 vkoa myöhässä, kun sinne selvisimme. Asioita, kuten lisätyötä ei oltu sovittu tarkkaan asiakkaan kanssa (esim piipun korjaus, lahonneet räystäät jne. Oli liian ressaavaa ja lähdin pois, kuten muutkin. Ei siellä olisi pärjännyt mitenkään, kuin paljon peltikattoremontteja tehnyt, Ei ollut koneita nostoihin tms.
- Pettynytyritykseen
Todella surkea, Mainostaa osaavana itseään kuitenkin tekijät on haravoitu halvimmasta päästä, Sokevan porukkaa, Paras vaihtoehto kattoremontteihin on kysellä omalta kylältä kirvesmiehiä, Silloin ainakin saat tekijän aina kiinni, Näitä maailman miehiä et tavoita enää ikinä mitä kattofirmat käyttävät.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1913497Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen112960Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä612478Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92115Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411910Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.41839Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue391682- 901561
- 721113
- 741090