Mistä lähtee

ensimmäinen kerta

rautatieasemalta tunneli kampin linjaauto asemalle ?

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvoa..

      Tulet rautatieasemalle sisään,jatkat suoraan liukuportaat alas,tulet hetimiten isoon aulaan,pienet portaat vielä alas,ei kuitenkaan metrotunnelitasolle vaan käännyt oikeaan,ohi Kontumarketin-K_kaupan,sitten lievästi vasempaan ja kukkakaupan kulmasta jatkat tunnelia ylöspäin,siellä on merkittynä selvästi opastusta joita sitten seuraat.
      En tiedä olisiko suorempaa jossain,ehkä joku muu osaa kertoa,aikamoista seikkailua jokatapauksessa,olen itse joskus seikkaillut jossain Forumin käytävilläkin mutta kyllähän niistä ulos pääsee kaikista.
      Toinen vaihtoehto,tulet pääaulasta oikealta ulos,jatkat suoraan Sokoksen ja Postitalon välistä ylös yli Mannerheimintien ja oikealta Lasipalatsin kulman takaa tulet jo Narinkka torin aukiolle jossa näkyy Kampin suuri ja hieno talo,ehkä se on helpompi kuitenkin.
      Onnea matkaan!

    • travelbag

      Neuvoa... on antanut hienon vastauksen, ehka jalkimmainen vaihtoehto teille yksinkertaisempi. Kysyy vain ohikulkijoilta miten Kamppiin, niin kylla neuvovat. Heti Sokoksen eteentullessasi Kamppi nakyykin, aukion yli vain ja sisaan.

    • ensimäinen kerta

      kiitos vastauksista, näillä tiedoilla mennään huomenna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3864
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2071
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      230
      1370
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      135
      1276
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      114
      1159
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      112
      1158
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      71
      1067
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      1005
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      984
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      906
    Aihe