Formulakansa
formulakansa
44245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Kiitos!
Huomaa että lähes kaikki suomen uutiset on käännetty noilta englannin kielisiltä sivuilta...
Elkää klikkailko tuon sivun mainoksia kun sitä tuo ylläpitäjä toivoo.
Ärsyttääkö sua kun joku on keksiny hyvän idean?
Itseasiassa ihan sun kiusaks mä varaan matkan perheelle tuota kautta.
On se huvittavaa kun jotkut on niin katkeria jostain muille :) Uskomatonta.
Btw- hyvä saitti. saa kyllä kaiken tiedon minkä tarvitsee.
Saahan sitä nyt kritisoida jos joku luulee olevansa Einstein ja linkittää amppareiden uutisia omalle sivulleen joka on ilman ohjelmointitaitoa jollain kotisivukoneella väännetty. Liekkö itse edes formulakansaa.
Hyvin kyllä täällä toimii. tulee katsottua uutisia kyseisiltä sivustoilta ja tuosta ne näkee nopeasti. En ymmärrä miksi joku tuosta vaahtoaa kuin koira :/
Niin, eikö se niin mene, että jos ei ole mitään hyvää sanottavaa, niin voi olla sanomattakin.
Nopeammin F1 uutiset näkee kylläkin täältä:
http://www.ampparit.com/formula-1
On myös mahdollisuus antaa peukku ylös/alaspäin
Ei todellakaan näe. ampparit linkittää manuaalisesti uutisia. Kyseinen formulasivusto toimii rss-syötteillä, joiden viive on alle sekunnin. ampparit voi linkittää vaikka tunnin-kaks päivää vanhoja uutisia. Se on FAKTA!
Kerrotaanko siellä miesvartaloita raswailevan kimin elosteluista?
No käy ihmeessä kattomassa http://formulakansa.weebly.com
Jopa on paskat sivut.
Uskomattoman paskat sivut!!! weeblyllä tehdyt joka on noloa :-) Jollain ollut hyvä idea lollori lol!!! Ei todellakaan ja elkää tuhlatko aikaa noilla sivuilla käymiseen.
Uskomattoman päällikkö sivut!!! weeblyllä tehdyt joka on pomoa :-) Jollain ollut hyvä idea, lord!! Ei todellakaan jää epäselväks, että on Suomen parhaimmat sivut.
http://formulakansa.weebly.com/
p.a.s.k.a.a.
todella surkea esitys.
Elä ny kloppi mainosta omia p*skasivujas ko me ei tykätä sellasesta ja enkuks we dont watch kindly that kind on bullcrap.
Sivut on hanurista, uutiset on vanhoja ja tarkoitus on kerätä mainostuloja
Naf sed!!!
Loistavaa työtä!
Kyllä nyt on mielenvikaden hyvät sivut!! Saa käyttää mut ei oo pakko!
Ihan pyllyreijästä noi sivut, ehty mainostulojen haamimis mielessä ja amppareista näkee kaiken paremmin ja selkeemmin.
Amppareista näkee vaan Suomen käännetyt uutiset. Tuolta näkee kaiken samalta sivulta. On toi nyt parempi formuloiden seuraamiseen kun ampparit. Sitä ei kyl voi kiistää.. Myönnän, käytän kyseistä sivustoa..
Jos käytätte tuota vormulakansa sivua, niin suosittelen että asennatte koneellenne Firefoxiin AdblockPlus nimisen ohjelman. Se karsii turhat ja ärsyttävät mainokset ja popupit pois näkyvistä ja Ilman mainoksia sivut latautuvat nopeammin ja koneet kuormittuvat vähemmän, koska osa mainoksissa voi olla raskaita.
Voin rustata kaikille tänne seikkaperäiset ohjeet AdblockPlussan asentamiseen.
Mä en edes huomaa noita mainoksia.. niitähän nyt on yleensä muilla sivuilla vielä enemmän. Tottunut jo kun kaikkialla on silmille hyppiviin asti..
Tossa on vaan että toi weebly pelle on koittanut laittaa noita mainoksia tonne ja osa on sellaisiakin että ei niitä tarvitse edes klikata kun vaan katsoa ja pari senttiä tippuu tyypin tilille siitäkin hyvästä ja täysin ansaitsemattomasti kun on niin huonot sivut että ei toisia.
Katkeran suloista! :D
Painakaa ja käyttäkää pois.. samoja ne on kun muuallakin.. samaa rahastusta kaikki mainokset. Sama se millä sivulla ne on.. MAINOS ON MAINOS SO WHAT? Mä meen ainaki painelee ihan sun kiusaksi.
Melko säälittävä sabotointi yritys. Jopa idiootti tietää, että mistään mainoksista EI VOI SAADA tuloja jos joku vain katsoo sitä.. LOL
Joo tää nimimerkki "rahastuksen makua:-(" on ilmeisesti melko vajaa kaveri.. mainoksista rahaa katsomalla.. TÄH? BIG ASS LOL!
Joo kantsii ja laita vielä sellainen autoclik ohjelma koneelle niin ei tarvii olla kokoajan klikkaamassa ja samasta IP:stä monta klikkausta minuutin sisään niin hyvä tulee.
Päällikkö sivusto!
http://formulakansa.weebly.com/index.html
Minulle tuli virus varoitus :-/ Mitenkä teille muille???
Virus. Varokaa.
Ei ole viruksia.. näkeehän sen WOT:n tiedoista. Hyvin toimii.
Hyväksi havaittu http://www.mywot.com/en/scorecard/formulakansa.weebly.com
tulee web kameraa vakoileva troijalainen, mutta ei sentään konetta kaatava viirus.
Ei tuu.. Ihme propagandaa!
Ei semmosta edes ole kuin web kameraa vakoileva troijalainen. Troijalainen on troijalainen.. ei liity mitenkään web kameraan. Taitaa olla jollain aivoissa mato kun tollasia latelee.. LOL
Tässä hyvä F1-foorumi.
http://www.formulafoorumi.com
Todella paljon kritiikkiä saanut sivusto. Mutta itselläni on toiminut loistavasti. Formula uutiseni kun muutenki luen kyseisistä paikoista niin tuosta ne saa päivitettynä sekunnin viiveellä. Ampparit laittaa poikkeuksetta "vanhoja" uutisia. Koska he linkittävät ne manuaalisesti isolla sakilla. Tämä pieni formula sivusto antaa sekunnin viiveellä kaikki uutiset. Kiitos rss-syötteiden.
Selkeä ja helppo..
Tässä vasta kaikkien linkkien äiti. Täältä jos et löydä tietoa ni et mistään.
http://www.iltalehti.fi/formulat/201306090202956_fo.shtml
weeblyllä tehdyt ankeat sivut jotka eivät ole ajantasalla ja tuolta spämmää popuppeja sun muita matoja. Kiertäkää kaukaa ja lukekaa uutiset oikeista paikoista, eikä amatöörien räpellyksistä. Tekijä on kaiken lisäksi Alonso fani.
Hola hola, formulapäät.
Olen tuon sivun joskus vuonna 2012 huvikseen kyhännyt ja en ole edes ollut tietoinen, että tuosta on täällä käyty melkoista keskustelua.. Kyllä pistää hymyilyttämään, mutta ennen kaikkea ihmetyttää, että mistä joku on tämän sivuston bongannut ja laittanut tänne jakoon. Kun sivuston tein pääsääntöisesti vain itselleni hyötykäyttöön ja siitä en missään ole maininnut. Kenellekkään.
Mainoksia tumppasin tuonne sivustolle aivan kokeilu mielessä, kun en ole koskaan mitään sivustoa ennen luonut ja halusin vain tietää, että miten systeemi toimii. Ja toimiihan se näköjään, olen tienannut jo useita satoja euroja vaikka en ole tehnyt yhtään mitään. Mainoksetkin näköjään päivittyvät automaattisesti uusiin ja klikkauksilta ei todellakaan ole vältytty. Jopa yksi matka on tuolta sivun kautta tilattu.
Pistää miettimään, että miten paljon sivustot tienaavat mainoksilla joita mainostetaan niin perskuleesti ja kävijöitä on päivittäin tuhansia.. Huh..
Sitten sanoisin näistä ihmisistä jotka uhkailevat viiruksilla.. voihan nökö teidän vainoharhaisuutta.. Olen tasan kaksi kertaa tuonne itse kirjautunut. Silloin kun sen tein ja viimeksi tänään. Miten siellä voisi olla viiruksia, kun mikään ei ole tuonne sivulle yhteydessä... muut kuin rss syötteet ja mainokset jotka sinne on tiputettu jo vuosi sitten..? Itseasiassa ei mitenkään.. tarkistin weeblyltä asian ja he sanoivat, että sivustolla ei ole mitään ongelmaa ja pyysivät minua vain luomaan sille uuden domainin.
Eihän siinä kummempia :) Hyvin pyyhkii, mutta pyyhkiköön. Kiitos taitaa olla kaikkien valittajien, täällä ja muilla mahdollisilla palstoilla. Joten nöyrä kumarrus kaikille heille jotka tuota ovat tietämättä mainostaneet.
Minä ja muut tämän palstan vakkarit boikotoimme noita sinun sivuja yhä. Ne on huonosti tehty ja ne ärsyttävät formulakansaa. Ainoa mikä ärsyttää enemmän on että tulet tänne elvistelemään satojen eurojen tuloillasi ja väität ettet tiennyt että sivujasi on täällä mainostettu. Itse mainostit vaikka mainostaminen on täällä kielletty.
Nyt uhka vaatimukseen. Poista oma-aloitteisesti koko surkea sivustosi, tai minä poistatan tämän viestiketjun ja lisäksi kerron muillekin palstoille miten surkeat sivut nuo ovat ja niillä ei kannata vierailla.
asiahan ei tietysti minuul kuulu. mutt mitä sietämätööntä on sivustossa johon tuloo kaikki f1 uutiset rss syötteenä.? tosi o se notta tuosta on helppoa käyrä kattomas mitä on tullu ja hypähtää sieltä uutisen alkuperäs sivuustolle. voisikko vaikka peruustella mielepitteesi ja antaa jonkin vastaavan osootteen mistä kaikk löytyy samaas pakeetis? täl hetke näyttääs notta sul o vai katteutta pinnaas ku uhkaalomaan ruppeet. rupeehan poika käyttäätyy nottet tee ihtestäs ihan tahvoo.
Ei ole koskaan ajantasalla uutisissa noi noob sivut ja pelkkää rahastusta.